23 Nisan Muhteşem Finalle Sona Erdi

14. Uluslararası Pendik Çocuk Festivali,  sahilde düzenlenen muhteşem kapanış programıyla sona erdi. Belediye Başkanı Ahmet CinBu yıl 250 çocuğu misafir ettik. Bu vesileyle birlik ve beraberlik adına dünyaya mesaj verdik” diyerek festivale katılan tüm çocukları performanslarından dolayı bir kez daha tebrik etti.

Bu yıl 14. kez düzenlenen Pendik Uluslararası Çocuk Festivali sahilde düzenlenen kapanış programıyla sona erdi. Dünyanın bir çok bölgesinden gelen çocuklar en iyi performanslarını final programında sergiledi. Programın açılışında konuşan Belediye Başkanı Ahmet Cin, bu yıl Pendik Uluslararası Çocuk Festivali için 250 çocuğu misafir ettiklerini belirterek “Birlik ve beraberlik adına dünyaya anlamlı mesaj verdik. İnşallah çocuklarımız ülkelerine döndüklerinde Türk misafirperverliği ve dostluğunu bir kez daha anlatacaklar” dedi.

Yine hayran bıraktılar

Pendik Belediyesi, Pendik Kaymakamlığı ve CİOFF (Uluslararası Festivaller Birliği) işbirliğiyle düzenlenen 14. Uluslararası Pendik Çocuk Festivali’nin kapanış programında ilk olarak sahneye Azerbaycan takımı çıktı. Ardından sırasıyla tüm gruplar sahne alarak performanslarını gösterdiler. Yöresel müzikler eşliğinde yeteneklerini sergileyen çocuklara Pendikliler alkışlarıyla büyük destek verdi. Özellikle Ukraynalı grubun bol hareketli dansı izleyenlerin büyük ilgisini çekti. Grup üyelerinden bazı çocukların dansları esnasında iki metreye kadar zıplamaları izleyenleri hayran bıraktı.