23 Nisan da En Güzel Pendik’te Kutlandı

Pendik Belediyesinin bu yıl hazırladığı 23 Nisan etkinlikleri oldukça renkli geçti. 7 farklı noktada gerçekleşen etkinliklerle çocuklar bayramlarını aileleriyle birlikte doyasıya eğlenerek kutladı. Ayrıca Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, çocuklarla iftar sofrasında bir araya geldi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri Pendik sahil başta olmak üzere farklı pek çok noktada gerçekleştirildi. Pendik sahilde çocukların eğlenceli ve sportif aktiviteler yapabilecekleri stantlar ve oyun platformları kuruldu. Aileleriyle birlikte çocuklar şişme kaydıraklarda eğlendi, ok atmayı öğrendi; Pendik Belediyesinin yapboz, balon gibi ücretsiz hediyelerini aldı. Aynı zamanda çocuklar sahnedeki jonglör ve sihirbazlık gösterilerinin keyfini çıkardılar.

Etkinlikler yedi farklı noktada gerçekleştirildi
Bu yılki etkinlikler sahil alanıyla birlikte toplam yedi farklı noktada gerçekleştirildi. Şehit Burhan Öner ve Şehit Yalçın Aran Spor Kompleksleri ile Akşemseddin, Ahmedi Hani, Hamid Aytaç ve Ahi Evran Kültür Merkezilerinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk ve Bayramı’na özel aktiviteler düzenlendi.

Belediye Başkanı Ahmet Cin Çocuklarla İftar Sofrasında Buluştu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel Martı Çocuk Akademisi öğrencilerine Çocuk İftarı düzenlendi. Etkinliğe katılan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin; “Bugün siz çocukların günü. Hepinizle aydınlık geleceğe ilerlemeyi diliyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum.” dedi.

Pendik Millet Bahçesi’ne kurulan dev çadırda düzenlenen etkinlikte Belediye Başkanı Ahmet Cin, Martı Çocuk Akademisi öğrencileriyle bir araya geldi. Konuşmasında tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayan Bakan Ahmet Cin; “Bugün siz çocukların günü. Hepinizle aydınlık geleceğe ilerlemeyi diliyorum.” ifadelerinde bulundu. Etkinliğe aynı zamanda AK Parti İlçe Başkanı Ali Şirin de katıldı. Yaklaşık 500 çocuğun katıldığı iftarda animasyon gösterileri, yüz boyama ve çeşitli eğlenceler düzenlendi. Çocuklar Belediye Başkanı Ahmet Cin ile iftarını açtıktan sonra oyunlarla neşeli vakit geçirdi.