Zafer Partisi Pendik İlçe Teşkilatı Şehit Haberlerinden Sonra Basın Açıklaması Yaptı

Kuzey Irak’tan dün acı haber gelmiş, terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen saldırıda 6 askerimiz şehit olmuş, 1 askerimiz de yaralanmıştı. Hadisenin ardından Zafer Partisi Pendik İlçe Teşkilatı bugün bir basın açıklaması yaptı.Terör örgütünü lanetleyen ve iktidara sert ifadelerle eleştirilerde bulunan Zafer Partililer, Pendik Kuşlu Park’ta basın açıklaması yaptılar.Zafer Partisi Pendik İlçe Teşkilatı Basın Açıklaması:

“23 Aralık 1930 yılında devrim karşıtlarının Teğmen Kubilay’ı şehit etmesinin 93. yıl dönümünde terör unsurları yine harekete geçmiştir.

22 Aralık 2023 tarihinde acı bir haber aldık. Hain terör örgütü PKK/PYD’nin alçakça saldırıları nedeniyle 6 kahraman Türk askeri şehit olmuştur, başımız sağ olsun.

Terör örgütü PKK/PYD’yi lanetliyoruz. Türkiye’yi içeride ve dışarıda tehdit eden terörün bitmesi için öncelikle meclisteki görevi ne olursa olsun PKK/PYD’nin uzantısı parti
kapatılmalıdır.

PKK/PYD’nin sözcülüğünü yapan vekillerin dokunulmazlığının kaldırılarak gerekli soruşturmanın yürütülmesi ve en gerekli cezanın verilmesi gerekmektedir.

Böylece her hain saldırı sonrasında Türk milletini tehdit ederek, bebek katili ile görüşülmesini talep eden Türkiye’nin şerefsiz düşmanları susturulmalıdır.

Talebimiz, “böyle devam ederseniz kapınızı bir başçavuş çalabilir” tehdidini yapan vekil bozuntusuna, daha acımız tazeyken geçmiş olsun tweeti atan değil, bu hain sesin susturulması için mücadele eden bakanların olmasıdır.

Türk milletinin talebi hain seslere iyileşme dileğinde bulunulması değil, yaralı Türk askerinin tedavi edileceği askeri hastanelerimizin yeniden açılarak faaliyete geçmesidir.

Çözüm terör örgütleri ile müzakere etmek değil, gerek içeride gerek dışarıda etkin mücadele ile sağlanacaktır.

İnsan, büyür beşikte; mezarda yatmak için kahramanlar can verir; yurdu yaşatmak için.”

23 Aralık 2023