Zafer Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Kürşat Dağ: “Makam için değil Pendikliler için…”

Genel başkanlığını Ümit Özdağ’ın yaptığı Zafer Partisi, yerel seçim çalışmalarına hız verdi. Pendik Belediye Başkan Adayı olarak belirlenen isim ise Kürşat Dağ oldu. Zafer Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Kürşat Dağ, “Makam için değil Pendikliler için…” sloganıyla ilçeyi adım adım dolaşıyor.

Zafer Partisi Genel Merkez Kurucular Kurulu Üyesi olan Kürşat Dağ, geçtiğimiz günlerde Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ tarafından Pendik Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı.

Aslen Erzurumlu olan Kürşat Dağ, uzun yıllar MHP içerisinde yöneticilik yaptı ve İYİ Parti’nin Pendik ilçe teşkilatının kuruluşunda aktif rol aldı.

Yaklaşık 50 yıldır Pendik’te ikamet eden Kürşat Dağ,Pendik’te Türk Milliyetçilerini adaysız bırakmamak adına aday oldum. Bir duruş sergilemek için aday oldum.” dedi.

Kürşat Dağ özgeçmişi:

1 Ağustos 1980 Pendik doğumlu olan Kürşat Dağ aslen Erzurumludur.
İlkokul, ortaokul ve lise hayatını Pendik’te tamamladı. Sakarya Üniversitesi GMYO mezudur. Makine teknikeridir. Ailesine ait Oba İnşaat adı altında bir inşaat firması mevcuttur.
Yaklaşık 50 yıldır Pendik’te ikamet etmektedir.
Zafer Partisi Genel Merkez Kurucular Kurulu Üyesi ve Zafer Partisi Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.
Ülkü Ocakları Sakarya Üniversite Başkanlığı, Pendik ilçesinde MHP içerisinde uzun yıllar yöneticilik, teşkilat başkanlığı, başkan vekilliği yapmıştır. İYİ Parti’nin Pendik ilçe teşkilatının kurulmasında aktif rol almıştır.
Erzurum derneklerinde çeşitli kademelerde görev almıştır. 1 çocuk babasıdır.