Yeniden Refah’tan AK Parti’ye Geçen Suat Pamukçu Pendik’te Bayburtlular ile Buluştu

Marmara Bölgesi Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin davetiyle Pendik’te bulunan AK Parti İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu, Yeniden Refah Partisi ve yerel seçimler ile ilgili konuştu. Birliktelik vurgusu yapan Pamukçu, İBB Başkanı İmamoğlu’nun bu seçimde başarılı olması hâlinde 2028’te cumhurbaşkanı adayı olabileceğini söyledi.

26 Mart 2024 Salı günü, Marmara Bölgesi Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Kemal Birgül’ün davetiyle Pendik’te iftara katılan Suat Pamukçu’ya AK Parti Pendik İlçe Başkanı Özer Sarıkaya, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi Adayları vedernek yöneticileri eşlik etti.

Geçtiğimiz Şubat ayında Yeniden Refah Partisi’nden istifa eden İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu, 24 Mart tarihinde yapılan AK Parti Büyük İstanbul Mitingi’nde, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın taktığı rozet ile AK Parti’ye katılmıştı. Bu gelişmenin ardından Pamukçu’nun katıldığı ilk halk buluşması Pendik’teki Bayburtlular iftar daveti oldu. Pendikli TV mikrofonlarına konuşan Pamukçu, kendisine yönelik yapılan eleştirilere dair de konuştu.

Yeniden Refah Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Fahrettin Karakurt, AK Parti’ye katılan Pamukçu’ya yönelik ağır ifadeler içeren eleştiriler yapmıştı. Bu konuya dair konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu, yerel seçim sürecine ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Ekrem İmamoğlu’nun asıl hedefinin 2028’deki Cumhurbaşkanlığı seçimi olduğunu ifade eden Pamukçu, yerel seçimlerde AK Parti’nin başarılı olması gerektiğini dile getirdi.

İftar davetine katılan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin de 31 Mart yerel seçimlerinde vatandaşlardan destek talep etti.