Yeniden Refah Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Fahrettin Karakurt’tan İlk Röportaj Pendikli TV’ye…

Yerel seçim süreci hızla ilerlerken, 24 Kasım 2023 tarihinde Pendik Belediye Başkan Adaylığı açıklanan Fahrettin Karakurt, Pendikli TV’den Samet Övüç’e özel açıklamalarda bulundu. Parti genel merkezinde, Fatih Erbakan tarafından adaylığı açıklanan Karakurt, verdiği röportajda; “Milli görüş belediyeciliği ahlaklı olacak. Belediye asla bir rant kapısı değildir.” ifadelerini kullandı.

Pendikli TV olarak, belediye başkan adaylıkları kesinleşen isimlerle, röportajlar yapmaya devam ediyoruz. Adaylık ilan tarihi sırasına göre ikinci konuğunumuz olan Yeniden Refah Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Fahrettin Karakurt, özel ve dikkat çekici açıklamalarda bulundu.
Mevcuttaki Pendik Belediyesi yönetimini; temizlik, asfalt, yol bakım gibi belediyenin asli görevlerini dahi yapamamakla eleştiren Karakurt, “Biz, belli bir kesime dağıtılan termos promosyonlarını kabul etmiyoruz. Termos üzerine Sayın Ahmet Cin’in isminin yazılmasını da eleştiriyoruz. Burada 750 bin Pendiklinin hakkı var.” dedi.
Temizlik işleri personelinden, müdürlere kadar herkesin hak ettiği maaşı aldığı adil bir düzeni vaat ettiklerini dile getiren Karakurt, belediyenin asla bir rant kapısı olmaması gerektiğini söyledi.

Samet Övüç’ün sorularını yanıtlayan Pendik Belediye Başkan Adayı Fahrettin Karakurt, şu soru başlıklarına cevaplar verdi:

-Pendik Belediye Başkan Adayı olarak açıklandınız, bu süreç nasıl gelişti?
-Rakip belediye başkan adaylarının ve mevcut belediye başkanı Ahmet Cin’in seçim çalışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
-Mevcut belediye yönetimine en büyük eleştiriniz nedir?
-Projeleriniz hazır mı?
-Vatandaşları hangi vaatlerle ikna etmeyi düşünüyorsunuz?
-Mevcut oy oranları ortadayken, Yeniden Refah Partisi adayını nasıl tanıtacak?
-Belediye yönetimi için ekibiniz hazır mı?
-Vatandaşlar Fahrettin Karakurt’a hangi sıkıntılarını iletiyor?
-Fatih Erbakan’ın Pendik ilçesine bakışı nedir?

31 Mart 2024 seçimleri öncesi, Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Başkanlığı’nda yapılan röportaj, Pendikli TV sosyal medya mecralarında yayında…

Röportaj: Samet Övüç
Kamera: Aziz Sarı