Yeniden Aday Gösterilen Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, AK Parti İlçe Binasında Coşkuyla Karşılandı

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’nin Pendik Belediye Başkan Adayı mevcut belediye başkanı Ahmet Cin oldu. Ahmet Cin, AK Partililer tarafından ilçe başkanlığında coşkuyla karşılandı.

Yağmurlu bir İstanbul akşamında, AK Parti Pendik İlçe Başkanlığı önünde toplanan partililere hitap eden Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, “Yağmur demeden, çamur demeden bugün buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızın oluruyla, teşkilatımızın da destekleriyle yeniden Pendik Belediye Başkan Adayı olarak gösterildik. Şimdi sırada hem yarım kalan bir meseleyi kapatmak için İBB’de Sayın Murat Kurum’u destekleyeceğiz hem de Pendik’te ikinci dönemimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Allah yolumuzu açık etsin.” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Cin:

“Partimizde Pendik’ten çıkan aday adayı arkadaşlarımız da oldu. Onlarla da birlikte, durmadan, yorulmadan yolumuza devam edeceğiz.”

İlçe binası önünde kısa bir konuşma da İlçe Başkanı Özer Sarıkaya yaptı. Sarıkaya, “Hem İstanbul’da Sayın Murat Kurum ile hem de Pendik’te Sayın Ahmet Cin ile AK belediyeciliği yine biz göstereceğiz.” dedi.

AK Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin konuşmasının sonunda, teşkilat mensuplarını Pendik’te bulunan Velibaba Hazretleri türbesine davet ederek, sabah namazıyla birlikte çalışmalara başlamaya çağırdı.

Ahmet Cin kimdir?
1966 yılında Sakarya’da doğan Ahmet Cin, İlkokul eğitimini Sakarya’da, ortaokulu ise Pendik’te tamamlamıştır. Ahmet Cin, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Amasya’da vatani görevini yerine getirdi. Profesyonel iş hayatına mali müşavir olarak atılan Ahmet Cin, daha sonra Pendik’te faaliyet gösteren bir mühendislik plastikleri imalat ve ihracat şirketinin yönetim kurulu başkanlığını üstlendi.

Siyasi geçmişi…

Siyasi kariyerine Refah Partisi Pendik İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve Fazilet Partisi’nde Pendik İlçe Başkan Yardımcılığı görevleriyle adım atan Ahmet Cin, 1999 Yerel Seçimlerinde Fazilet Partisi’nden Pendik Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçilmiştir. Aynı yıllarda Pendik Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kurulan AK Parti’de 2012 yılında İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Pendikspor Kulübü Başkanlığı ve Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği (PESİAD) Kurucu Başkanlık ve Yönetim Kurulu Başkanlığı gibi sivil toplum kuruluşlarında da aktif rol aldı. Ahmet Cin, 31 Mart 2019’da Pendik Belediye Başkanı olarak seçildi. 5 senelik Belediye Başkanlığının ardından 31 Mart 2024 yerel seçimleri için bir kez daha AK Parti tarafından aday gösterildi.

Haber: Samet Övüç

Kamera: Yusuf Kapukaya