Yeni Pendik Kaymakamı Yılmaz Şimşek’ten Göreve Başlama Mesajı

Yeni Pendik Kaymakamı Yılmaz Şimşek, göreve başlamasıyla birlikte ilk mesajını yayınladı.
Mesajında: “İstanbul’un en dinamik ve potansiyeli her alanda en yüksek ilçelerinden biri olan Pendik’te bütün paydaşlarımızla beraber zengin insan kaynağımızı ve yerel potansiyelimizi harekete geçirerek ilçemizi daha da ileriye götürmek için  tüm gücümüzle çalışacağız.” ifadelerine yer veren sayın kaymakamın yaptığı açıklamanın tam metni ise şöyle:

“Çok Kıymetli Pendikli Hemşehrilerim

 
Değerli Çalışma Arkadaşlarım,
 
İçişleri Bakanlığının 30.11.2016 tarih ve 2016/861 sayılı Müşterek Kararnamesi ile atandığım Pendik Kaymakamlığı görevine, 21.12.2016 tarihi itibariyle başlamış bulunmaktayım.
 
Sadece ülkemizin değil dünyanın en güzel şehri İstanbul’un nadide ilçelerinden Pendik’te siz değerli hemşehrilerime hizmet edecek olmanın büyük onurunu ve mutluluğunu birlikte yaşıyorum. Bu görevin bana verdiği büyük sorumluluğun da bilincinde olarak ilçemizin sorunlarını çözmek ve halkımıza en iyi şekilde hizmet etmenin gayreti içerisinde olacağım.
 
İstanbul’un en dinamik ve potansiyeli her alanda en yüksek ilçelerinden biri olan Pendik’te bütün paydaşlarımızla beraber zengin insan kaynağımızı ve yerel potansiyelimizi harekete geçirerek ilçemizi daha da ileriye götürmek için  tüm gücümüzle çalışacağız.
 
Görev ve sorumluluklarımızı; hukuka bağlılık, insan haklarına saygı, şeffaflık, hesap verebilirlik ve katılımcılık gibi temel ilkeler çerçevesinde toplumun bütün kesimlerini kucaklayan adil bir yönetim anlayışıyla yerine getireceğiz. Bu çerçevede, kamu hizmetlerini yürütürken vatandaşımızın huzur, refah ve mutluluğunu sağlamak amacıyla kamu ve özel tüm kesimlerle birlikte hareket edeceğiz.
 
Görev sürem boyunca ve tüm bu çalışmalarımız esnasında başta Sayın Valimiz ve saygıdeğer Pendiklilerin, Milletvekillerimizin, Belediye Başkanımızın, siyasi parti temsilcilerimizin, üniversitelerimizin, muhtarlarımızın, sivil toplum kuruluşlarının, basın mensuplarımızın, kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan mesai arkadaşlarımın katkı ve desteklerini, tecrübelerini, bilgilerini, emeklerini esirgemeyeceklerine olan inancım tamdır. 
 
Bu duygularla tüm Pendik halkının yaklaşan yeni yılını kutluyor,  kurum ve kuruluşlarımızda görev yapan çalışma arkadaşlarımı ve siz değerli hemşehrilerimi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”
Yılmaz ŞİMŞEK
Pendik Kaymakamı

One comment

  1. Ordada bulur chpli belediye başkanı kanka olurlar dalamandaki gibi