“Yayalar Merkez Trafik Sirkülasyonu” Projesi Tamamlandı

Pendik Belediyesinin Yayalar Mahallesi’nde sürdürdüğü “Yayalar Merkez Trafik Sirkülasyonu” projesi tamamlandı. Çalışma kapsamında 2 bin 500 metrelik yol yeniden düzenlendi. Yeni trafik sirkülasyonuyla mahalledeki trafik akışı konforlu hale gelirken Ankara Caddesi’nin trafik yükünün azalması hedefleniyor.

Yayalar Mahallesi’nde sürdürülen “Yayalar Merkez Trafik Sirkülasyonu” projesi, Pendik Belediyesi ekiplerinin asfalt serimi sonrası yol çizgilerini boyamasıyla tamamen bitti. Çalışmanın tamamlanmasıyla mahalle yeni bir giriş noktası kazanırken mahalle içindeki trafik akışı da konforlu hale geldi. Şimdiye kadar bölgede 2 bin 500 metrelik yol yeniden düzenlendi. Yol güzergahında kalan binalar yıkıldı. Geometrik düzenleme ve trafik sirkülasyonu çalışması tamamlandı.

Ankara Caddesi’nin trafik yükü azalacak

Belediye ekipleri daha önce Yayalar Mahallesi’nde Nezaket Sokak ile Sazlık Sokak’ı birleştirerek 15 metre genişliğinde yeni bir cadde oluşturmuş, bu cadde ile mahalle, yeni bir giriş noktası kazanmıştı. Böylece Ankara Caddesi, Yayalar ve Barbaros Hayrettin Paşa Caddelerine bağlanmış oldu. Aynı şekilde Saygı Sokak’ta yol açma çalışması yaparak sokağı Barbaros Hayrettin Paşa Caddesi’ne bağlamıştı.