Yarıyıl Tatili Başladı – Öğrenciler Karnelerini Aldı

Eğitim camiasında, halk tabiriyle “15 tatili” olarak bilinen yarı yıl tatili bugün itibariyle başladı. Pendik ilçe protokolünün katılım sağladığı yarı yıl kapanış programı, Pendik 75. Yıl Mesut Yılmaz İlkokulu’nda yapıldı.

Öğrencilere karnelerini Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz ve ilçe erkanı birlikte verdi.

Öğretmenlere özel teşekkür edildi

2019-2020 eğitim-öğretim yılının birinci yarı yılının sona ermesiyle birlikte, Pendik’te 140 bin öğrenci karne sevinci yaşadı. 166 okulda karne dağıtım töreni gerçekleştirildi. Yenişehir Mahallesi 75. Yıl Mesut Yılmaz İlkokulu’ndaki törene katılan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, öğrencilere karnelerini verdi, öğretmenlere de emekleri için teşekkür etti.

Kaymakam İlhan Ünsal ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz’ın da katıldığı programda bir de sürpriz yaşandı. Okulun Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi (OÇEM) öğrencileri, karne aldıktan sonra Başkan Ahmet Cin’e geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları çantaları hediye etti.

İkinci yarı yıl 3 şubat pazartesi başlayacak

Tüm yurtta olduğu gibi Pendik’te de ikinci yarı yıl eğitim öğretim dönemi, 3 şubat pazartesi günü başlayacak. İkinci dönem ara tatili ise 6-10 nisanda yapılacak. 13 nisanda başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 haziran cuma günü tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.