Vefat ve Başsağlığı | İsmail Akova

Pendik eşrafından İsmail Akova vefat etmiştir. Pendik’te uzun yıllar ticaret ve siyaset yapmış tanınan bir isim olan Akova’nın cenaze namazı yarın kılınacak.

Merhum İsmail Akova’nın cenaze namazı 11 Nisan Perşembe günü (yarın) öğle namazına müteakip Pendik 15 Temmuz Şehitler Camii’nde kılınacak, cenaze namazından sonra naaşı Bulgaristan Sofya’da defnedilecektir.Pendik’te uzun yıllar iş insanı ve siyasetçi olarak hizmetleri dokunan, Bulgaristan’ın Sofya şehrinde büyük yatırımlar yapan, Balkan Konteynır’ın sahibi olan iş insanı İsmail Akova, 1957 doğumluydu.

20 yılı aşkın süredir Sofya’da yaşayan Akova; Pendik’te olan ailesi ve iş dünyası ile bağını hiç koparmamış, onları Sofya’da defalarcan ağırlamış ve bir çok iş adamının da yatırımlar ve ticaret yapmasına ön ayak olmuştu. Türkiye’de yaşanan deprem faciası sonrası bölgeye büyük destekleri ve konteynır yardımları olan Akova bunun dışında da bir çok hayır faaliyetini sürdürüyordu. Ticari faaliyetlerinin yanında yurtdışına ülkemizin tanıtımı için giden halk oyunları ve koroları da mutlaka Sofya’da ağırlamadan bırakmayan iş adamının arkasından Pendik’te bir çok kişi sosyal medyalarından üzüntülerini bildiren mesajlar yayınladı.

Yakalandığı amansız hastalıktan dolayı bugün (10 Nisan 2024 Çarsamba günü) kurtalamayan ve vefat eden İsmail Akova’ya Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.