Uluçınar Camii İbadete Açıldı

Uluçınar Vakfı tarafından Pendik Belediyesi ve hayırseverlerin desteğiyle yapılan Pendik Uluçınar Camii ibadete açıldı. Külliye tarzıyla inşa edilen caminin açılış töreninde konuşan Başkan Ahmet Cin: “Hayırseverlerin desteğiyle 14 caminin daha inşaatı devam ediyor. Maddi ve manevi kalkınma noktasındaki çalışmalarımız sürecek.” dedi.

Yeni Mahalle’de yapımı tamamlanan Uluçınar Camii ve Külliyesi ibadete açıldı. Uluçınar Vakfı tarafından Pendik Belediyesi ve hayırseverlerin desteğiyle yapılan cami için açılış töreni düzenlendi. Törene, Belediye Başkanı Ahmet Cin’le birlikte İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, AK Parti Milletvekili Erol Kaya, Kaymakam Hülya Kaya, İstanbul İl Müftü Yardımcısı Hüseyin Demirhan, Pendik İlçe Müftüsü Musa Bilgiç, Uluçınar Vakfı Başkan Yardımcısı Rahmi Çakmak ile cami cemaati katıldı. Kur’an tilavetiyle başlayan açılış programı cuma namazı sonrası sergiyle devam etti. Sergide Erol Balcı tarafından hat sanatıyla yazılmış ayetler ve dualardan oluşan eserler yer aldı.

Başkan Ahmet Cin: “Maddi ve manevi kalkınmaya devam edeceğiz”
Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Ahmet Cin: “Kabe’nin yeni bir şubesini daha açtık. Pendik’te maddi ve manevi kalkınma noktasındaki çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.
Cami yapımı konusunda hayırseverlere teşekkür eden Başkan Ahmet Cin; “Pendik’te 14 caminin inşaatı devam ediyor. Hayırseverlerin desteğiyle onları da tamamlayacağız.” şeklinde konuştu.

Sergi salonu, taziye evi ve sınıflar bulunuyor
Pendik Uluçınar Camii külliye tarzında yapıldı. 1.500 kişi kapasiteli camide ibadet yerinin yanı sıra sergi salonu, taziye evi ve eğitim faaliyetlerinin yapılacağı sınıflar yer alıyor. Cami içindeki ayetler ise 7 aylık bir çalışmanın sonunda Hat Sanatçısı Erol Balcı tarafından tamamlandı.