Tüm Söylentilere Rağmen; Pendikspor – Fenerbahçe Maçı Pendik’te Oynanacak

Haftalar öncesinden üzerinde yazılan, çizilen, konuşulan o maçın oynanacağı stadyum nihayet belli oldu. Trendyol Süper Lig 10. hafta müsabakasında Siltaş Yapı Pendikspor, TFF’nin açıkladığı bilgilere göre Pendik Belediye Stadyumu’nda Fenerbahçe’yi konuk edecek. Maça haftalar varken bile, Fenerbahçe taraftarlarının “Maç Pendik’te oynanmamalı.” söylemlerini TFF red etti. Zorlu müsabaka Pendik’te oynanacak.

Takvim yaprakları 14 Aralık 1999 tarihini gösteriyor, yine manşetlerde “Fenerbahçe Pendik’te maç oynamamalı.” benzeri ifadeler yer alıyordu. Türkiye Kupası’na 16 yıldır hasret olan Fenerbahçe, o dönemin ikinci lig takımı Pendikspor’a Pendik’te 2-1 yenilmiş ve turnuvadan elenmişti.

Bugün ise Pendikspor tarihinde ilk kez Süper Lig’de…

İstanbul derbisi için kapılarını açacak olan Pendik Belediye Stadyumu’nda tüm hazırlıklar tamamlandı. Binlerce Pendikspor taraftarının desteğiyle sahaya çıkacak olan kırmızı beyazlıların “sürpriz” yapıp 3 puanı alması beklenecek.

Türkiye Futbol Federasyonu duyurdu: Müsabaka Pendik’te oynanacak.

Web sitesi üzerinden rutin olarak haftalık müsabaka programını duyuran TFF, Siltaş Yapı Pendikspor – Fenerbahçe müsabakasının oynanacağı yer olarak Pendik Belediye Stadyumu’nu gösterdi. Bu karar Pendik cephesinde memnuniyetle karşılandı.

Samet Övüç – Pendikli TV