TÜGVA Pendik Temsilciliği Basın Mensuplarıyla Buluştu

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Pendik İlçe Temsilciliği ile Pendikli basın mensupları bir araya geldi. İlçe temsilciliği görevine yeni atanan Lokman Altaylı, basın mensuplarını önemsediklerini ifade ederek vakıf çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Geçtiğimiz günlerde, TÜGVA Pendik İlçe Temsilciliği görevine Lokman Altaylı atanmıştı. TÜGVA İstanbul İl Temsilcisi Emrullah Şanlan, Pendik İlçe Temsilciliği’ne Lokman Altaylı’nın getirildiğini duyurmuştu.


İlçe Temsilcisi Lokman Altaylı, basın toplantısında yaptığı açıklamada; “İdeal bir yeni nesil gençlik yetişmesi için, vakıf olarak İstanbul’da İl Temsilcimiz Emrullah ŞANLAN beyefendi öncülüğünde 39 ilçede çeşitli projelere ve faaliyetlere imza atıyoruz. İstanbulumuz’un kadim Pendik ilçesinde gençliğin sosyal, fiziksel, zihinsel, ruhsal ve manevi gelişimlerini gözeterek, kendini devamlı geliştiren, kültürel birikime önem veren, yenilikçi ve nitelikli insan oluşumuna katkı sağlamak için çalışmalarımızı aralıksız yürüteceğiz.” dedi.

Konuşmasının devamında Altaylı; “Bu doğrultuda TÜGVA Pendik İlçe Temsilciği kökü ezelde ve dalı ebette bir davanın aşkına idrakine sahip bir gençlik için milletine, ümmetine ve tüm insanlığa hayırlar teşkil edecek bir gençlik için kim var diye seslenince sağına ve soluna bakmadan ben varım cevabını veren bir gençlik için icathanesiyle, kütüphanesiyle, sohbet köşeleriyle ve seminer ortamlarıyla Pendik gençliğimizin hizmetindedir. Bizleri sosyal medya mecralarından (Twitter – instagram – facebook) @tugvapendik kullanıcı adıyla bulabilir ve takip edebilirsiniz.” dedi.

Basın toplantısına TÜGVA Pendik İlçe Temsilciği yönetim kurulu üyeleri, eski ilçe temsilcilerinden Fatih Aydın, basın mensupları katılım sağladı.

TÜGVA Pendik İlçe Temsilcisi Lokman Altaylı, görevi Muhammed Nurullah Varol’dan devralmıştı.

Basın toplantısının ardından, geçmiş dönem ilçe temsilcilerinden Fatih Aydın’a bir hediye takdim edilirken, diğer geçmiş dönem ilçe temsilcilerinin mazeretleri dolayısıyla toplantıya katılamadıkları ifade edildi.