Trabzon’un Kurtluşunun 104. Yıl Dönümü Pendik’te Kutlandı

Trabzon Düzköy İlçesi Pendik Eğitim ve Kültür Derneği’nin organizasyonuyla, Trazbzonlular Pendik’te bir araya geldi. Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümü münasebetiyle bir araya gelen hemşehriler bu günü türkülerle, horonlarla kutladı.

25 Şubat 2022 Cuma günü Pendik Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde organize edilen etkinlikte pek çok sanatçı da sahne aldı. Taner Eyüpoğlu, Cemile Kara, Hayri Yaşar Karagülle, Ogün Aydın ve Yücel Aktaş’ın sahne aldığı etkinlikte keyifli anlar yaşandı.

Aynı gün Trabzsonspor’un da galip geldiği maçla daha da keyiflenen Trabzonlular, “Şampiyon Trabzonspor” tezahüratlarıyla türkülere eşlik ettiler.

Kutlama programına katılan isimler arasında; İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin, MHP Pendik İlçe Başkanı Yalçın Çolak, İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan, İBB Meclis Üyesi Haşim İskender, İBB Meclis Üyesi Furkan Topaloğlu, Pendikspor Yöneticileri, Pendik Belediyesi Engelliler Spor Kulübü Başkanı Özcan Öfekler, Pendik Trabzonlular Dernek Başkanı Süleyman Pergel, Kurfalı Taşocağı Köyü Dernek Başkanı Mustafa Aslan, Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Derya Polat, Türk Kızılay Pendik Şube Başkanı Nurettin Beşinci, Pendik Belediye Başkanı Danışmanı Selahattin Turan, Mahalle Muhtarları İsmail Yeşilyurt, Hüseyin Ekşi, Yılmaz Yaman, Şükrü Aydemir, Hüseyin Akdeniz ve Ünsal Topkara, CHP Pendik İlçe Yöneticileri, Saadet Partisi Pendik İlçe Yöneticileri, PEFHEM Başkanı Serdar Özalkak gibi önemli isimler vardı.

Trabzon Düzköy İlçesi Pendik Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ertan Yurtseven katılım sağlayan tüm davetlilere teşekkür etti. Program plaket takdimlerinin ardından son buldu.

Habere yorum yap