Temiz Pendik İçin Durmadan Çalışıyorlar

Pendik Belediyesi ekiplerinin geçen hafta başlattığı toplu temizlik çalışması sürüyor. Çarşamba günü sona erecek çalışma kapsamında ekipler, atık eşya, atık dal ve moloz toplarken diğer yandan da gecenin ilerleyen saatlerine kadar çöp topluyor, konteynerleri temizleyip dezenfekte ediyor.

Pendik Belediyesi ekiplerinin ilçe genelinde daha etkin temizlik için başlattığı toplu çalışma programı sürüyor. Geçen hafta başlayan çalışma kapsamında ekipler sabahın ilk ışıklarından gecenin ilerleyen saatlerine kadar aralıksız çalışıyor. Mahalle bazlı gerçekleştirilen toplu çalışma programında ekipler çöpleri toplayıp konteynerleri temizleyip dezenfekte ediyor. Toplu temizlik çalışması bu çarşamba günü sona erecek.

Diğer yandan atık eşya, moloz ve atık dallar toplanıyor.
Belediye ekipleri bir yandan da atık eşya, moloz ve atık eşya toplama işlemini sürdürüyor. Toplanan molozlar AKOM’da bulunan döküm sahasına atık eşya ve atık dallar ise Güllübağlar’daki 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne getiriliyor. Buradaki makinelerde parçalanarak balyalar halinde enerji üretim tesislerine gönderiliyor.