Tarık Balyalı ile Pendikli Emekli Öğretmenler Buluştu

CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Tarık Balyalı, Pendikli emekli öğretmenlerle bir araya geldi. Katılımın yoğun olduğu etkinliğe çok sayıda emekli öğretmen teşrif etti.

Programda Tarık Balyalı, Pendik’te emekli öğretmenlere yönelik sosyal bir lokalin olmadığını ve göreve geldiklerinde tüm emekli öğretmenlerin bir araya gelebileceği bir memurlar lokali projesini hayata geçireceklerini ifade etti.

“Memurlar lokali yapacağız.”

Yapılması planlanan memurlar lokali projesi büyük alkış alırken, Pendik’teki okulların da kötü şartlarda olduğu ifade edildi. 31 Mart’tan sonra tüm okulların bakımlarını Pendik Belediyesinin yapacağı vurgulandı.

“Gençleri sanatla buluşturacağız.”

Gençlere yönelik projelerinin de olduğunu söyleyen Balyalı, yıkılan eski belediye binasının yerine “Gençsel Dönüşüm Merkezi” kuracaklarını ve gençleri sanat, edebiyat ve müzikle buluşturacaklarını dile getirdi.

CHP Pendik Belediye Başkan adayı Süleyman Tarık Balyalı ”Pendik için hayallerim var.” diyerek projelerini emekli öğretmenlere anlattı.

Programda emekli öğretmenlere hitap eden CHP Pendik İlçe Başkanı Niyazi Güneri ise, AK Parti’nin 22 yıldan bu yana emeklilere yönelik herhangi bir çalışma yapmadığını söyledi. Güneri, günümüzdeki ekonomik sıkıntıların AK Parti iktidarının politikalarının bir sonucu olduğunu dile getirdi.