Tarık Balyalı: “Beka Seçimine Değil; Yerel Seçime Gidiyoruz!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Tarık Balyalı, Marmara Bölgesi Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin iftar programına katıldı. Burada yaptığı konuşmada Balyalı, “Malum kişiler ‘beka seçimi’ diyerek bir propaganda yapıyor. Beka seçimine değil; yerel seçime gidiyoruz.”

27 Mart 2024 tarihinde Marmara Bölgesi Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret eden Tarık Balyalı, iftar sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Önceki gün aynı dernekte iftara katılan Yeniden Refah Partisi’nden AK Parti’ye geçen İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu’ya ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’e atıfta bulunan Balyalı; “Malum kişiler bu seçimin bir beka seçimi olduğunu söylüyorlar. Hayır! Bu seçim bir yerel seçim ve benden bir beka sorunu çıkmaz.” ifadelerini kullandı.

Pendik ilçesinin son 30 yılda büyüdüğünü lakin gelişemediğini söyleyen Balyalı, AK Parti iktidarını eleştirdi. Pendik’te 3 aile 10 kişinin hüküm sürdüğünü ve başta kentsel dönüşüm konusu olmak üzere, hiçbir sorunun kalıcı çözüme kavuşamadığını dile getirdi. Çöp toplama, yeşil alan kazandırma, kaldırım yapma gibi belediyenin asli görevlerini dahi yapamayan bir zihniyetin ilçeyi yönettiğini söyleyen Balyalı, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in geçtiğimiz günlerde açılışını yaptığı “Nostaljik Tramvay” çalışmasını da tiye aldı.

Tarık Balyalı’nın tüm açıklamaları video haberimizde…