Süleyman Turan, Önce İstinat Duvarı Çöken Okula Gitti Daha Sonra da Çökmek Üzere Olana…

İYİ Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Turan, geçtiğimiz günlerde bahçe istinat duvarı çöken Yayalar Mahallesi’nde bulunan Artukbey İlkokulu’nu ziyaret etti. Okul müdürü ve mahalle muhtarı ile görüşen Turan, bugün de başka bir okulun istinat duvarının önündeydi.

Geçtiğimiz günlerde etkili olan sağanak yağış sonrası Yayalar Mahallesi’nde bulunan Artukbey İlkokulu’nun bahçe istinat duvarı çökmüştü. Pendikli TV’nin yaptığı paylaşım ardından İBB ve Pendik Belediyesi ekipleri hadisenin yaşandığı yerde çalışma başlattılar. İYİ Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Süleyman Turan da okul yönetimi ve mahalle muhtarı ile görüşerek şu açıklamayı yaptı:

“Yayalar Mahalle Muhtarımız Oğuzhan Atasayın’ı ziyaret ederek, mahallemizde bulunan Artukbey İlköğretim Okulu’muzda yıkılan istinaf duvarını beraber inceledik.

Okul müdürümüz Serhat Yener’i de ziyaret ederek konu ile ilgili süreç ve çalışmalarla alakalı bilgi aldık. Anlaşılan odur ki, büyük bir faciadan şans eseri kurtulmuşuz. Özellikle son günlerde ilçemizde bu tür olayların meydana gelmesi hem üzücü, hem de üzerinde durulması gereken acil bir konu. Bu sorunla ilgili ilçe milli eğitim müdürümüzün acilen tüm okullarımızdaki bahçeleri ve istinat duvarlarına yönelik çalışma başlatması, yetkili makamlara bir rapor sunulması tarafımızca uygun görülen bir tavsiyedir. Yaşanan bu üzücü olayı herhangi bir öğrencimizin zarar görmeden atlatması en sevindirici yanı.
Eğitime ara verilen okulumuzda hızlı bir şekilde, eksiklerin tamamlanarak giderilmesi ve eğitimin kaldığı yerden devam etmesini temenni ederim. Gerekli girişimleri ve çabayı gösteren Yayalar Mahalle Muhtarımız Oğuzhan Atasayın ve okul müdürümüz Serhat Yener’e teşekkür eder, böyle üzücü olayların bir daha yaşanmamasını dilerim.”

Bu açıklamanın ardından Çamçeşme Mahallesi’nde bulunan Ahmet Yesevi İlkokulu bahçe istinat duvarı önünden bir video çeken Turan, buradaki duvarın hâlini de gözler önüne serdi. Çektiği video ile konuya dikkat çeken Belediye Başkan Adayı Turan, daha sonra Çamçeşme Mahalle Muhtarını ve okul müdürünü ziyaret ederek şu açıklamayı paylaştı:

“Çamçeşme Mahalle Muhtarımız Meliha İnan’ı ziyaret ettik.

Muhtarımızla, Ahmet Yesevi İlkokulu duvarlarının kelepçeyle tutturulduğu için öğrencilerin can güvenliğinden duyduğumuz şüphe, bahçedeki eksikler, velilerimizin ıslanmaması için üst koruma talebi gibi sebeplerle okul müdürü Şeref Bey’le bilgi alışverişinde bulunduk. Nezaketleri için kendilerine teşekkür ederim.

Yetkilileri ilçemizdeki bütün okulları kontrol etmeye çağırıyorum!”