Süleyman Turan ile Mahmut Türkoğlu Pendikspor İçin Bir Araya Geldi

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret eden İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan, bu görüşmede Pendikspor Stad Projesi için İmamoğlu ile istişare etmiş ve projenin hızlanması adına girişimlerde bulunmuştu. Süleyman Turan bugün ise Pendikspor Futbol A.Ş. Başkanı Mahmut Türkoğlu ile görüştü ve Pendikspor’un geleceğine dair önemli konularda fikir alışverişinde bulundu.

Bu sezon Trendyol Süper Lig’de mücadele edecek olan Pendikspor, kendi stadının standartlara uygun olmaması sebebiyle ilk iki iç saha maçını Ümraniye’de oynayacak. Pendik Belediyesi ekiplerinin çalışmaları zamanında bitirmesi hâlinde üçüncü iç saha maçını Pendik Stadyumu’nda oynayabilecek olan Pendikspor’da, yeni stadyum projesi belirsizliği sürüyor.

Yaklaşık 5 yıllık ilçe başkanlığı süresince Pendikspor’un hemen hemen her maçını stadyumdan takip eden İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan, ilçenin önemli sorunlarından birini çözmek için mekik dokuyor.

İBB, Pendik Belediyesi, Pendikspor Futbol A.Ş. Yönetimi ve Pendikspor Derneği Yönetimi ile birlikte yol alabilmek için girişimlerde bulunan İlçe Başkanı Turan, İBB nezdinde bir komisyon kurulmasına vesile oldu.

Gelişmeleri paylaşmak adına Pendikspor Futbol A.Ş. Başkanı Mahmut Türkoğlu’nu ziyaret eden İlçe Başkanı Süleyman Turan, sosyal medya hesaplarından ziyarete ilişkin şu paylaşımı yaptı:
Pendikspor A.Ş. Başkanımız Mahmut Türkoğlu ile bir araya gelerek, stadyum çalışması ve kulübümüzün son durumunu konuştuk.
Pendikspor’umuzun geleceği olan, yeni stadyum projesi ve yeri ile alakalı, hem İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu nezdinde, hem de İlçe Belediye Başkanımız Ahmet Cin nezdinde, ortak çalışarak, kulübümüzün geleceğini birlikte tesis edeceğiz. Kulübümüzü yöneten şirketimiz ve değerli başkanının başarılarını, kalıcı tesis ile desteklememiz lazım.
Bu güzel sohbet ve misafirperverliği için Mahmut Başkanıma teşekkür ederim.”

Samet Övüç – Pendikli TV