Şekib Avdagiç Yeniden İTO Başkanı Seçildi

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, 273 üyeli İstanbul Ticaret Odası Meclisi’nde yapılan seçimde 184 oy alarak yeniden İTO Başkanı seçildi. Şekib Avdagiç’in gençlik yıllarının Pendik’te geçtiği biliniyor.

Geçtiğimiz hafta İTO seçimlerinin birinci etabı olan komite ve meclis üyesi seçimlerinde, 273 kişilik kontenjanın 195 üyesini alarak kazanan Avdagiç; ikinci etapta, 273 üyeli İstanbul Ticaret Odası Meclisi’nde yapılan seçimde 184 oy alarak yeniden İTO Başkanı seçildi.

Pendik’te ticari faaliyetlerini devam ettiren ve gençlik yılları Pendik’te geçtiği bilinen İTO Başkanı Şekib Avdagiç seçim sonuçlarına ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“İTO Meclis Üyelerimize, 21’inci dönemde de şahsıma ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma gösterdikleri güvenden dolayı şükranlarımı sunuyorum. İTO’da çok az başkana nasip olan ikinci dönemde de başkanlık yapmaya beni ve ekibimi layık gördüğünüz için teşekkür ediyorum.

Geçen dönem başlattığımız birçok projemizi tamamlayacağız. Hep birlikte bu projelerimize yenilerini katacağız. İstanbul iş dünyasını daima zirvede tutacağız. İstanbul sevdamızdan aldığımız güçle, 700 bin üyemizle ülkemiz için çalışmayı sürdüreceğiz.

1,5 ay sonra Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 2023’e gireceğiz. İş dünyası olarak 100 yıldır yaptıklarımıza, her yıl, yüzyıllık bir çalışma daha eklemek zorundayız. Milli Mücadele’yi yürüten Kahraman Milletimize karşı borcumuzu, ancak bu şekilde ödeyebiliriz.

Bir daha tekrarlamak istiyorum: Seçim geride kaldı. Şimdi hep birlikte İstanbul için çalışma zamanı. Şimdi ‘bir olma, iri olma ve diri olma’ zamanı. Şimdi ayrılıkları bir kenara koyup ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine taşımak için güç birliği içinde çalışma zamanı.”

Avdagiç başkanlığındaki İTO’nun 2022-2026 arasında görev yapacak yönetim kurulu asil üyeleri şu isimlerden oluştu:

Şekib Avdagiç (Yönetim Kurulu Başkanı), Ahmet Özer, Bahadır Yaşık, Giyassettin Eyyüpkoca, İbrahim Doğan Salman, Mehmet Develioğlu, Murat Hazıroğlu, Münür Üstün, Sami Salih Atılgan, Yakup Köç, Zeki Akbal.

Samet Övüç – Pendikli TV