RÖPORTAJ | Saadet Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı İsmail Haskul: “Pendiklilerin %100 Oyuna Talibim”

Saadet Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı İsmail Haskul röportaj konuğumuz oldu. Samet Övüç’ün sorularını yanıtlayan Haskul, 7 Mart Perşembe günü bir lansmanla projelerini açıklayacağını ifade etti.

Daha önce 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde Saadet Partisi’nden Pendik Belediye Başkan Adayı olan İsmail Haskul, 2024 yerel seçimlerinde de aday olarak açıklandı.

Aday olarak açıklandıktan sonra ilk röportajını Pendikli TV’den Samet Övüç’e veren Haskul, aşağıdaki soru başlıkları başta olmak üzere pek çok konu hakkında konuştu.

– Daha önceki adaylık süreçleri ile bugünkü sürecin farkı ne?

– Diğer siyasi partilerin adaylarıyla kesişen söylemleri var mı?

– Vatandaşların ilettiği en önemli konular neler?

– Pendikliler ile nasıl iletişim kuruyor?

– Projeleri neler?

İsmail Haskul Özgeçmişi:

İsmail Haskul, 1965 yılında Karabük Safranbolu’da dünyaya gelmiştir. İlk öğrenimini Karabük’te, orta öğrenimini İstanbul İmam-Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirerek tıp doktoru ünvanını almıştır.

Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde biyokimya ve klinik biyokimya ihtisasını tamamlayarak uzman doktor olmuştur.

Kamu hastanelerinde hekimlik ve özel sağlık sektöründe yöneticilik yapmıştır.

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi olarak görev yapmıştır.

Saadet Partisi Pendik teşkilatında ilçe yönetim kurulu üyeliği, ilçe başkan yardımcılığı ve ilçe başkanlığı görevlerini yapan Haskul, Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.

2002 genel seçimlerinde milletvekili adayı, 2004 ve 2009 mahalli idareler seçimlerinde Pendik Belediye Başkan Adayı olarak seçim çalışmalarında yerini aldı.

Dr. İsmail Haskul, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Saadet Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.

Evli ve üç çocuk babası olan Haskul, Pendik’te ikamet etmektedir.

Röportaj: Samet Övüç
Kamera: Yusuf Kapukaya