Röportaj Konuğumuz CHP Pendik Belediye Meclis Üyesi A. Adayı Mehmet Aksu

Cumhuriyet Halk Partisi Pendik Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Mehmet Aksu röportaj konuğumuz oldu. Samet Övüç’ün sorularını yanıtlayan Aksu; “CHP içerisinde mahalle temsilciliğinden STK komisyon üyeliğine kadar pek çok farklı görevde bulundum. Şimdi Peniklilere daha fazla hizmet etmek için meclis üyeliğine talibim.” dedi.

Aslen Ordulu olan CHP Pendik Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Mehmet Aksu, 1996 yılından beri Pendik’te ikamet ettiğini ifade ediyor. CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Tarık Balyalı ile sık sık görüştüğünü söyleyen Aksu, ilçenin sorunlarının da farkında olduklarını dile getirdi.
CHP Pendik İlçe Başkanı Niyazi Güneri ile de uyum içerisinde çalıştıklarını vurgulayan Aksu, hem İBB’de hem de Pendik Belediyesinde başarılı olacaklarına inandığını ifade etti.

Mehmet Aksu, kendisini şu ifadelerle tanımlıyor:

“49 yaşında, Ordu doğumluyum. 2 çocuk babasıyım. Satış pazarlama müdürü olarak özel sektörde çalışmaktayım.

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunuyum. 1996 yılından beri Pendik’te ikamet ediyorum. 2010 yılından bu yana parti çalışmalarına katılıyorum.

Mahalle temsilciliği, seçim koordinasyon sorumluluğu, mahalle sosyal medya kuruluşu ve yönetimi, ilçe kongre delegeliğinde bulundum. STK komisyon üyeliği ve çalışmalarına devam ediyorum.

Yöresel dernekte başkanlık yapmaktayım.

Türk Kızılayı üyesiyim ve çalışmalarına katılıyorum. Amatör spor ve doğa sporları yapıyorum. Belde belediyesinde 2 yıl meclis üyeliği yaptım.”