Ramazan Coşkusu Başlıyor – İftar Çadırları Nerede?

Pendik’te Günde 9 Bin Kişiye İftar Verilecek

Ramazan  boyunca  5 sabit noktada  iftar çadırı ile hizmet verecek olan Pendik Belediyesi,  günde 9 bin kişiyi  iftar sofrasında buluşturacak.  Ayrıca Ahmet Özhan, Erkan Mutlu, Eşref Ziya Terzi, Mustafa Cihat, Ömer Karaoğlu konserlerinin de yer aldığı Ramazan’a  özel kültür programları da bu ayın manevi coşkusunu paylaşmak isteyenleri sahil etkinlik alanında bir araya getirecek

Bereket, huzur ve kardeşlik ayı Ramazan için hazırlıklarına haftalar öncesinden başlayan Pendik Belediyesi, bu yıl beş ayrı noktada iftar çadırı kuruyor.  Bahçeliveler,  Esenyalı, Kurtköy, Velibaba ve Fevziçakmak   mahallelerinde  yer alacak iftar noktalarında  her akşam binlerce vatandaş bir araya gelerek Ramazan ayının bereketini paylaşacak. Belediye Aşevinde günde 9 bin kişilik iftar yemeği hazırlanacak.  Vatandaşlar, masalara önceden yapılan paket yemek servisi sayesinde sıra beklemeden oruç açma şansı bulacak.

Beş Noktada Sabit İftar Çadırı

Ramazan ayı boyunca  merkez çadırı  Bahçelievler  Mahallesi Çelebi Sokak’ta hizmet verecek.  Şevket Sabancı Lisesi bahçesi (Fevzi Çakmak Mahallesi),  Abdullah Acar Ortaokulu bahçesi (Esenyalı Mahallesi) , Velibaba Türbe Camii  (Velibaba Mahallesi) ve  Kurtköy Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesi  (Kurtköy)  her yaştan Pendikliyi  yan yana getiren  diğer iftar noktaları olacak.    

Ayrıca Belediye tarafından  davetli  usülü gerçekleşecek  grup iftarları ise  Dumankaya Camii bahçesinde yapılacak. Çeşitli mahallelerden muhtarlar aracılığı ile davet edilecek vatandaşlar, servis araçlarıyla Dumankaya iftar alanına getirilecek.

Etkinliklerin Adresi Sahil Alanı

Ramazan’ın manevi atmosferine zenginlik katacak etkinlikler ise Teravih namazı sonrası Sahil Etkinlik alanında  gerçekleşecek.
10 Haziran Cuma günü Tasavvuf Müziği konserinde Erkan Mutlu sahneye çıkacak.
Tasavvuf Müziği’nin güçlü ismi Ahmet Özhan da 18 Haziran Cumartesi günü yine aynı yerde konser verecek.
Ezgi konserleri kapsamında Eşref Ziya Terzi (17 Haziran),
Ömer Karaoğlu (24 Haziran) ve
Mustafa Cihat (2 Temmuz)  sahne alacak. 
Fatih Çıtlak ile Suf-i Devran Zikri  (1 Temmuz) etkinliğinin yanı sıra
“Kutlu Yolun İlk Yolcuları (11 Haziran) ve
“Bilal-i Habeşi” (25 Haziran) isimli tiyatro oyunları da Ramazan ayı programı olarak Pendiklilerle buluşacak.

image

image

image

image

image

image