PESİAD Yönetimi Yeni Sezon Öncesi Basın Mensuplarını Bilgilendirdi

Son Güncelleme 16/09/2021 tarihinde yapıldı

Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği (PESİAD) basın mensuplarıyla bir toplantı düzenledi. Basın toplantısında yeni sezona dair bilgiler verildi. PESİAD’ın yeni sezonda yapmayı planladığı projeler detaylandırıldı ve basın mensuplarının soruları yanıtlandı.

16 Eylül 2021 Perşembe günü PESİAD dernek binasında düzenlenen toplantıya PESİAD Yönetim Kurulu Başkanı A. Kadir Bayram, Başkan Vekili Murat Açık, Başkan Yardımcısı Mustafa Şahinyılmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Mehmet Özdemir, Yönetim Kurulu Üyesi Şahin İpek, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Ekşi katıldılar.


Açılış konuşmasını yapan PESİAD Yönetim Kurulu Başkanı A. Kadir Bayram; “Pandemi dönemiyle yapmak istediğimiz pek çok proje ve etkinliği ertelemek durumunda kaldık. Siz değerli basın mensuplarımızla da pandemi dönemindeki ikinci görüşmemizi bugün gerçekleştiriyoruz.
Kadrolarımızı yeniledik. 15 kişilik yönetim kurulumuzu 17 kişiye yükselttik. Sektörler kurulumuz ile başarılı işlere imza attık ve başkanlarımızı atadık. Geçtiğimiz sezon itibarıyla yeni eylem planımızı hazırlamaya başladık. An itibarıyla yeni sezon çalışmalarına hazırız. Kültü ve sanata, spora ve sosyal faaliyetlere dair çalışmalarımızı yapmak için sabırsızlanıyoruz. İlçe belediyemizle de paydaş olarak bir çok projede birlikte hareket ediyoruz.
Malumunuz üzere dernek binamızı tamamiyle yeniledik. Son yayınladığımız sezon öncesi tanıtım videomuzda da göreceğiniz gibi binamıza modern bir görünüm kazandırdık.
PESİAD, üç sektörde aktif olarak rol alıyor. Bunlar inşaat, perakende ve sanayi sektörlerimiz. Bu sektörlere yönelik danıştay ve çalıştaylar yaparak sektörlerin sorunlarına yönelik çözümler üretmek istiyoruz.”

“Türkiye genelindeki ihracatın %1’i Pendik’ten yapılıyor.”
PESİAD Başkanı Bayram; “İlçemizde 95 bin vergi mükellefi var ve bu mükelleflerin 500’ü sanayi sektöründe bulunuyor. Türkiye genelindeki ihracatın %1’i Pendik’ten yapılıyor. PESİAD üyelerinin ilçemizde 30 bine yakın istihdamı var.”
Konuşmasına önemli bir konuya dikkat çekeren devam eden Bayram; “İş insanlarımız için temel sıkıntılardan biri ara elaman sıkıntısı olarak dikkat çekiyor. Biz de bu süreçte garantör olacağız ve ara eleman yetişmesi bakımından ana rol üstleneceğiz. Kurtköy bölgesinde, İstanbul Kalkınma Ajansı ve Kosgeb’in de paydaş olacağı bir proje ile biz de gençlerimizin yanında olacağız.” dedi.

Toplantı, basın mensuplarının sorularına cevap almasının ardından sona erdi.
Pendikli TV’den Samet Övüç’ün katılım sağladığı toplantıda dikkat çeken hususlar bu şekildeydi.