Pesiad 6. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Son Güncelleme 31/03/2021 tarihinde yapıldı

Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği (PESİAD) 6. Olağan Genel Kurulu dernek binasında yapıldı. Genel kurula İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdağiç, AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pesiad üyeleri ve pandemi sebebiyle sınırlı sayıda davetli katıldı. 27 Mart 2021 tarihinde yapılan genel kurulda Kadir Bayram yeniden başkanlığa seçildi.

Genel kurulun divan başkanlığını Bülent Aydın yaparken, açılış konuşmasını ise PESİAD Başkanı Kadir Bayram yaptı.
Bayram; “Dünyada ve ülkemizde yaşanan koronavirüs pandemisi sebebiyle sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Bu vesileyle pandemi nedeniyle vefat eden Genç Pesiad üyemiz Eray Emre İster kardeşimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Geride kalan kederli ailesine sabırlar diliyorum.
Pesiad, yüksek potansiyeliyle ilçenin sanayici ve iş adamlarını bir araya getirmekte, ortak akılla birlikte daha büyük işler başarmaktadır. Pesiad ve Genç Pesiad ile birlikte üye sayımız 300’lü sayılara ulaşmıştır. Pesiad şehrin menfaati için çalışmalarına devam edmektedir.
Önemsediğimiz bir konu olan sektörler kurulunu kısa süre önce hayata geçirdik. Hayata geçirdiğimiz sektörler kurulunu da üçe böldük. İnşaat sektörü, sanayii sektörü ve hizmet sektörü olarak alt kadroları ile birlikte altmış beş kişilik bir kadroyu hayata geçirmiş olduk. Bu kadrolarımızla birlikte üyelerimize özel çeşitli yurtiçi ve yurtdışı etkinlik çalışmalarımız devam etmektedir.
Pesiad’ı dijital dünyaya kanalize ettik. Pesiad, ar-ge çalışmalarımızı da sürdürüyoruz.”
açıklamalarında bulundu.

PESİAD Başkanı Kadir Bayram, pandemi sürecinde sosyal ve kültürel çalışmalara da devam ettiklerini aktardı. Pendik’te bulunan yardıma muhtaç ailelere yardım eli uzattıklarının altını çizerken, Başkan Bayram okullarla birlikte bir çok projeye de imza attıklarını söyledi. 

Pesiad 6. Olağan Genel Kurulu’na katılan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdağiç, AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, yaptıkları selamlama konuşmalarında seçilen yeni yönetime çalışmalarında başarılar dilediler.

PESİAD Başkanı Kadir Bayram; İTO Başkanı Şekib Avdağiç’e, AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya’ya, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ve Pesiad eski yönetim kurulu üyelerine birer plaket takdim etti.

Pesiad 6. Olağan Genel Kurulu’nda seçilen
PESİAD Asil Yönetim Kurulu Üyeleri:
A. Kadir Bayram, Alper Sarısoy, Aykut Dumankaya, F. Mehmet Özdemir, Fatih Çiftçi, Harun Gedikoğlu, Hüseyin Ekşi, Murat Açık, Murat Özdemir,  Mustafa Şahinyılmaz,  Ömer Davulcu,  Recep Yeşilyurt, Salih Baltacı, Serkan Özer.  Şahin İpek, Şenol Üçüncü, Turgay Seymenoğlu
Yedek üyeler: Suat Kıraç, Ayhan Sun, Ünal Eke, Arif Çakır, Ahmet Sultan Yanık, Emrah Altınkaya, Aykut Öztürk, Fatih Engin, Süleyman Genç, Tahsin Tarım, Cahit Bakır, Ziya Şahin, Murat Dönmez.
Pesiad Denetim Kurulu Asil: Murat Öztürk, Ertan Yurtseven, Özcan Zorlu.
Pesiad Denetim Kurulu Yedek: Ömer Özcan,Abdullah Orak, Cüneyt Şallı.

Genç Pesiad Yeni Yönetim Kurulu: Cüneyt Battal, Abdullah Yılmaz, Emre Dilli, Erkan Tekkeşintekin, Harun Selçuk, İsmail Gürbüz, Mahmut Said Sağdıç, Mehmet Şirin, Muhammed Emin aydın, Özkan Ündağ,  Sadık Özbek, Semih Sançar,  Taha Güçlü, Yavuz Yıldırım, Yunus Emre Özbek, Yusuf Demirlikaya, Yusuf Zorlu

Samet Övüç – Pendikli TV