PESİAD 2019 – 2020 SEZONUNU AÇTI

PESİAD 5 Ekim Cumartesi günü sezon açılış ve üyelerle buluşma programını yoğun bir katılım ile icra etti.

PESİAD Başkanı Ahmet CİN konuşmasında PESİAD’ın yapmış olduğu faaliyetler hakkında bilgiler verirken: “Üyelerimizden aldığımız güç ve destek ile bu faaliyetlerin daha iyilerini yapacağımızdan hiç şüphemiz yok” dedi. Programın devamında üyeler arasında ticari iş bilirliğinin daha da arttırılması yönünde istişareler yapıldı. Kahvaltı programının bitimiyle beraber PESİAD üyeleri, her sene olduğu gibi, dernek binasında hazır bulunan Kızılay ekiplerine kan bağışında bulunarak farkındalık oluşturdu.

PESİAD 2019 – 2020 sezonunda Gebze Teknik Üniversitesi ile “Yenilikçi ve Sürdürülebilir Tarım Teknolojileri” alanında iş birliği protokolü imzalayarak, milli tarımın gelişmesine ve ulusal gıda güvenliğine katkı sağlayacak bilimsel projelerin yürütülebilmesini amaçlıyor.

Aynı zamanda geçen sene ilki düzenlenen, PESİAD ve Pendik Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak projesi olan “Pendikli Gençler İcat Çıkartıyor” bilim ve teknoloji yarışmasının ikincisinin düzenlenmesi planlanıyor. Bu yarışmada dereceye giren öğrencilere yönelik Teknopark ve İTO ile görüşmeler yapılarak projelerin hayata geçirilmesi yönünde adım atılıyor.