Pendik’ten Kulp’a Kitap Desteği

Pendik’te bulunan Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri, Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde bulunan Uzunova Ortaokulu’na kütüphane kurarak kitap ve kırtasiye malzemesi desteğinde bulundu.

Kardeş Okul Projesi kapsamında Kulp Uzunova Ortaokulu’nu kardeş okul seçen Pendik Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri, örnek bir davranış sergileyerek 760 kitap, 2 bilgisayar ve çeşitli kırtasiye malzemelerini okula hediye etti. Uzunova Ortaokulunda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Nihal Bayındır, tayininin çıktığı Pendik Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesinde yeni okulundaki öğretmenlere ve öğrencilere, Diyarbakır’ın Kulp ilçesinden özellikle Uzunova ilk-Ortaokulundan bahsederek daha önce görev yaptığı okulda kitap, kırtasiye ve bilgisayar sorunlarını dile getirdi. Bu durumu öğrenen öğretmen ve öğrenciler konuya duyarsız kalmadı. Ekim ayında okul olarak yapılan kitap toplama kampanyasında toplanan kitaplar ve öğrenciler için hazırlanan hediyeler okul müdürü Abdulkadir Işık ve Nihal Bayındır öncülüğünde Emine Çınar Şalcı, Bilgen Kocakuşak ve Ezgi Acarer tarafından Diyarbakır’ın Kulp ilçesine bağlı Uzunova ortaokuluna getirildi. Pendik Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenlerini büyük bir mutlulukla karşılayan Uzunova Ortaokulu öğrencileri hazırladıkları gösterileri katılımcılara sergiledi. Daha sonra kitaplar ve diğer malzemeler kütüphaneye öğrenciler ve davetlilerin katılımıyla yerleştirildi.

Düzenlenen etkinliğe bir açıklama yapan Uzunova Ortaokul Müdürü Doğan Ballı, “Pendik Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesinin organizasyonunda Kardeş Okul Projesi kapsamında Uzuova İlk ve Ortaokulumuza 760 kadar kitap ve 2 adet bilgisayar hediye edildi. Kitaplar bizim en yakın dostlarımızdır. Pendik Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri bu projeyle bizlere dostluk eli uzattı. Kitaplar bitmez tükenmez hazine kaynaklarıdır ve kitaplar eskidikçe değer kazanır. Ben böyle bir hizmeti ilçemize getiren Pendik Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenlerine ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum, Kardeş okul adıyla iki okulun sınıf ve şubeleri ile tüm okul “Kardeş” ilan edildi. Samimiyet dolu bu buluşmada bir kez daha ilan edildi ki eğitim camiasının bir parçası olarak, birimiz doğuda, birimiz batıda, birimiz kuzeyde, birimiz güneyde de olsak da biz biriz ve beraberiz. Biz bir aileyiz” dedi.

İstanbul’dan gelen ziyaretçiler Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü de ziyaret ederek İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya ile görüştü.