Son Dakika

Pendik’ten İki Yeni Projeye AB’den Hibe Desteği

Kasım 2nd, 2020 | by Pendikli TV Yazar
Pendik’ten İki Yeni Projeye AB’den Hibe Desteği
PENDİK GÜNDEM
0
Abone Ol

Pendik Belediyesi’nin 3-6 yaş arası çocukların psikomotor gelişimlerine ve 25 yaş üzeri eğitim almayan ve iş piyasasında yer almayan kadınlara yönelik iki yeni projesi, Avrupa Birliği’nden hibe almaya hak kazandı.

Hibe almaya kazanan ilk proje Erasmus Spor Hibe Programı kapsamında Avrupa Komisyonu Birimi EACEA’ya sunduğu “Çocukların Psikomotor Becerilerinin Gelişimi İçin Sporun Teşvik Edilmesi” oldu. Pendik Belediyesi bu projeyle geçen sene olduğu gibi “koordinatör olarak hibe almaya hak kazanan tek belediye” oldu.

Yeni yılda başlayacak proje, 3-6 yaş arası çocukların psikomotor gelişimlerini hedefliyor

Çocukların Psikomotor Becerilerinin Gelişimi İçin Sporun Teşvik Edilmesi Projesi, cep telefonu ve tablet gibi teknolojik cihazların 3-6 yaş aralığındaki çocukların psikomotor gelişimlerinde bıraktığı olumsuzluklara karşı hazırlandı. Proje kapsamında aileler bilgilendirecek ve bu yaş aralığındaki çocukların sporla daha fazla vakit geçirmeleri sağlanacak. Proje, önümüzde ocak ayı itibarıyla başlayacak ve 18 ay sürecek. Projede Türkiye’den Gazi Üniversitesi’nin yanı sıra İspanya, Portekiz ve Romanya’dan ortaklar yer alacak.

Diğer projenin hedefi eğitim ve istihdam dışında kalan 25 yaş üzeri kadınlar

“Kadınların İş Becerilerinin Geliştirilmesi ile İş Piyasasına Katılımlarının Artırılması” Projesi ise Avrupa’da kısaca NEET olarak nitelendirilen hali hazırda eğitim almayan ve iş piyasasında yer almayan 25 yaş üstü kadınlara yönelik düzenlenecek. Aralık ayında başlayacak projede eğitimler bahara doğru verilecek. Eğitimlerle ilgili ayrıntılar yine bahar aylarına doğru Pendik Belediyesi web sitesi ve sosyal medya hesaplarından duyurulacak. 2 yıl sürecek ve İspanya, Polonya, Slovakya’nın da dahil olduğu projenin Türkiye ortakları ise PEGMER ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi olacak.

Bir Cevap Yazın

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.