Pendik’te Yol Kesip Silahla Kurşun Yağdırdılar!

Son Güncelleme 19/04/2021 tarihinde yapıldı

İstanbul Pendik’te seyir hâlindeki bir aracınn önünü kesip, içerisinde eşi ve bir kadının olduğu otomobilde bulunan kişiyi kurşunladılar. Saldırgan şahıslar önünü kestikleri aracın içerisinde bulunan şahsa 4-5 el ateş ettiler. Kanlı olay geçtiğimiz cumartesi günü Çamçeşme Mahallesi’nde yaşandı.

İstanbul Pendik’te, içerisinde eşi ve bir kadının bulunduğu otomobille seyir hâlinde olan kişiye silahlı saldırı düzenlendi. Olay 17 Nisan 2021 Cumartesi günü Çamçeşme Mahallesi’nde yaşandı.
Saldırıya uğrayan araç, başka bir araç tarafından önü kesilerek durduruldu. Saldırgan şahıslar önünü kestikleri otomobilde bulunan erkek sürücüye silahla 4-5 el ateş ettiler. Kurşunlanan şahıs bacağından yaralanırken, yaralı şahsa ilk müdahaleyi olay yerinin yakınında bulunan mahalle bekçisi yaptı. Kurşunlanan şahsa yapılan müdahale kameraya yansıdı.
İddialara göre, M. E. isimli vatandaş, içerisinde eşi ve başka bir kadının daha bulunduğu otomobiliyle seyir hâlindeydi. O anlarda içerisinde 3 şahsın bulunduğu başka bir otomobil, M. E.’nin bulunduğu otomobilin önünü kesti. Saldırgan şahıslar M. E.’nin otomobiline silahla 4-5 el ateş ettiler. M. E. kurşunların hedefi olunca bacağından yaralandı.
Saldırgan şahıslar olay yerinden uzaklaşırken, yaralı sürücü de aracından inerek yere yığıldı. O sırada sivil olan bir mahalle bekçisi de kemerini çıkararak yaralı sürücüye yardım etti. Yaraya tampon yapan bekçi, ilk müdahaleyi yaptı. Yaralanan sürücü ambulansla hastaneye kaldırılırken, polis ekipleri saldırgan şahısları yakalamak için çalışma başlattı.