Pendik’te “Kentin Sesi” Bu Sefer Öğretmenler Oldu

Pendik Belediyesi, PESİAD ve Pendik Kent Konseyi paydaşlığında tertiplenen “Kentin Sesi” programının konukları bu defa öğretmenler oldu. 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, Pendik Lisesi’ne yıllarını vermiş emekli öğretmenler, TRT Sanatçısı Melda Kuyucu Kılıç’ın moderatörlüğünde anılarını yâd ettiler.

“Kentin Sesi” yine ilgi ve alakayla takip edildi. Programın bu sefer konukları öğretmenler oldu. Yıllarını öğretmenlik mesleğine veren okul müdürleri Süleyman Yolcu ve Mustafa Dedebaş, Müdür Yardımcıları Beyler Çelebioğlu ve İbrahim Coşkun etkinliğin konukları oldular.
TRT Sanatçısı Melda Kuyucu Kılıç’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşi programı, Atatürk Kültür Merkezi’nde organize edildi.

Pendik Belediyesi, PESİAD ve Pendik Kent Konseyi’nin iş birliği ile düzenlenen “Kentin Sesi” isimli programda, Pendik Lisesi’nde idarecilik yapmış öğretmenlerle yapılan söyleşi keyifleri anıların hatırlanmasına vesile oldu.

Her ay düzenli olarak yeni konuklarla devam eden program serisi, 29 Kasım 2022 saat 19.00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde tertiplendi.

PEFHEM Türk Sanat Müziği Korosu’nun da müzik dinletisi ile program izleyicilere ayrı bir keyif verdi. Şehrin Şairleri Şiir Grubu Kurucusu Gazeteci – Yazar Metin Yazıcı da ‘Devam Eden Yaşamların Öyküsü’ şiirini seslendirdi.

Pendikli Gençler Ödül Aldı
Program çerçevesinde “Gençler İcat Çıkarıyor” Proje Koordinatörü PESİAD Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Salih Baltacı, projenin detaylarına ilişkin bilgilendirmede bulundu.  Baltacı, “Yeter ki gençler icat çıkarsın biz PESİAD olarak maddi ve manevi her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

İTO Şehit Ahmet Aslanhan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Fahrihan Şahin, Alim Aydoğdu ve Eren Boğaz’ın ‘Model Sonda Roketi’ isimli projeleri yarışmada birinci oldu. Proje danışmanlığını Fizik Öğretmeni İbrahim Çalışkan yaptı. Öğrenciler PESİAD’a desteklerinden ötürü teşekkürler etti.

PESİAD Başkanı A. Kadir Bayram öğrencileri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi. Başkan Bayram öğrencilere ve öğretmene ödüllerini takdim etti.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’den Öğretmenlere Teşekkür…
Konuklardan Mustafa Dedebaş’ın Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in Kimya öğretmeni olduğu öğrenildi. Kimya dersini kendisine Mustafa Dedebaş’ın sevdirdiğini ifade eden Başkan Cin, “Pendik Lisesi’ne değer katan, dersleri sevdirerek öğreten bir ekip karşımızda. Bizleri böyle yetiştirdikleri için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.