Pendik’te “Cumhuriyetin 100. Yılında Erzurum” İsimli Etkinlik Düzenlendi

“Cumhuriyetin 100. Yılında Erzurum” isimli etkinlik Pendik Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Etkinliğe İstanbul Valisi Davut Gül, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, 22. ve 26. dönem AK Parti Erzurum Milletvekili ve Akademisyen Mustafa Ilıcalı ile çok sayıda Erzurumlu katılım sağladı.

31 Ekim 2023 tarihinde Pendik Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinlik, Erzurumluların yoğun ilgisiyle karşılandı.

“Cumhuriyetin 100. Yılında Erzurum” başlıklı kokteyli etkinlik programında; Fehim İbrahimhakkıoğlu’nun ‘Dünden Bu Güne Erzurum’ isimli resim sergisi, Tuncay Kemertaş’tan ‘Mistik Erzurum Konseri’ de büyük beğeni topladı.

Etkinliğe İstanbul Valisi Davut Gül, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, 22. ve 26. dönem AK Parti Erzurum Milletvekili ve Akademisyen Mustafa Ilıcalı, Erzurumlu dernek ve vakıf başkanları, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda Erzurumlu katılım sağladı.

Pendik-Kaynarca Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehdi Kaya, organizasyonlarına katılan tüm davetlilere teşekkür etti.
Etkinlik plaket takdimi ve hatıra fotoğraflarının çektirilmesinin ardından sona erdi.

Haber: Samet Övüç
Fotoğraflar: Özgür İstanbul Gazetesi – Hatice Odabaş