Pendik’te çalınan ruhsatsız silahın peşinden giden polis, hırsızlık Şebekesini çökertti

İstanbul Pendik’te bir evden çalınan ruhsatsız silahın peşine düşen polis ekipleri, hırsızlık ve silah satışı yapan bir çeteyi çökertti. Çeteye operasyon yapan polis, baskın yapılan evlerde şebeke üyelerine ait 7 tabanca ve 2 tüfek ele geçirildi. Gözaltına alınan 12 şüpheliden 9’u çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Pendik’te geçtiğimiz Perşembe günü market sahibi D.Y.’nin evine giren hırsızlar, evdeki ziynet eşyaları ve ruhsatsız silahı çaldı. Market sahibinin ihbarı üzerine polis ekipleri, olay yerindeki güvenlik kameralarına incelemeye aldı. Polisin yaptığı incelemede evden çıkan hırsızların, önce 4 sokak öteye park ettikleri araca doğru yürüklerini ardından kaçtıkları aracın plakasını belirledi. Otomobili kiraladıkları öğrenilen 4 hırsız aynı gün gözaltına alındı.

Polis evden çalınan silahın peşine düştü, başka ruhsatsız silahlar ele geçirdi

Gözaltına alınan hırsızlar, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğine getirilerek sorgulandı. Sorgularında şahısların üzerlerinde evden çaldıkları ziynet eşyaları çıktı ancak çalınan silah bulanamadı. Hırsızların silahı sattıklarını itiraf etmesi üzerine polis Büyükçekmece’de bir otele baskın düzenledi. Yapılan baskında 2 kişi gözaltına alınırken, 2 adet de ruhsatsız silah ele geçirildi ancak evden çalınan silah yine bulanamadı. Bunun üzerine polis soruşturmayı derinleştirerek, otelde gözaltına şahıslar tarafından başkasına satıldığı öğrenilen silahı bulabilmek için Esenyurt’ta M.G.’nin evine baskın yaptı. Yapılan baskın sonucunda evde 5 tabanca ile 2 adet tüfek ele geçirildi, şüpheli ise gözaltına alındı.

Metrobüste bulduğu kimlikle gerçek adını sakladı, cinayet faili olduğu ortaya çıktı

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 12 şüphelinin Asayiş Şube Müdürlüğünde parmak izi incelemesi bir cinayet failini ortaya çıkardı. Metrobüste bulduğu kimliğin üzerine başka bir fotoğraf yapıştırarak gerçek ismini saklayan T.B.,’nin cinayet faili olarak arandığı ortaya çıktı. T. B.’nin Esenyurt Kazım Karabekir mahallesinde 21 Nisan 2012 tarihinde bir kahvehanede arasında husumet bulunan   N.T(38) tabancayla vurarak öldürdüğü, o tarihten bu yana polis tarafından arandığı öğrenildi.

Soruşturma kapsamında ifadelerini alınan 12 kişi, 4 ayrı evden hırsızlık, 3 oto hırsızlığı, 1 cinayet ve ruhsatsız silah bulundurmak, sahte kimlik kullanmak suçlarından adliyeye sevk edildi. Poliste önceden sabıka kaydı bulunan şüphelilerden R.D.(44), M.G.(39), H. A.(35), T. B.(39), Ümit T.(30), N. Ç.(34), İ.K.(33), S. C.(28), M. D.(39) tutuklanarak cezaevine gönderildi..     Kaynak :İHA