Pendik’te Bir Bu Olmamıştı Bu da Oldu 

Pendik’te bir kamyonette yüklü 100 bin lira değerindeki karkas et, 4 şahıs tarafından yarım saat içinde çalındı. Hırsızlık güvenlik kameralarına yansıdı.

Akıllara durgunluk veren et hırsızlığı Pendik’de yaşandı. Anadolu’dan aldığı karkas şeklindeki et dolu kamyonu Esra Sokak üzerinde bulunan bir et işleme fabrikasının önüne park eden sürücü aracı kilitleyip ayrıldı. Sürücünün ayrılması ile birlikte 08.30 sıralarında beyaz bir minibüs ile gelen 4 hırsız, giydikleri aynı tip yelekler ile et dolu kamyonun önünde durarak keşif yaptı. Şahıslar daha sonra, sürücünün hırsızlık durumlarına karşı önlem amaçlı et dolu kamyonun arkasına yanaştırdığı bir başka minibüsü camını kırarak diğer kamyondan uzaklaştırdı. Demir makası ile et dolu kamyonun kilidini açan hırsızlar araçta bulunan 100 bin lira değerindeki eti yaklaşık yarım saat içinde alarak olay yerinden kaçtı. Araçtaki etlerin yerinde olmadığını gören işyeri sahibi hemen durumu polise bildirdi. Polis ekipleri, güvenlik kameralarından tespit ettikleri aracı ve zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.

UCUZ ET ALANLAR HABER VERSİN
İşyeri sahipleri olayla ilgili olarak, “Aracımıza karkas eti yükledik. Sabah saat 05.00’te fabrikamızın önüne park ettik. Çünkü aracımızın pazar günü olması nedeni ile boşaltamayacaktık. Aracımız park halindeyken diğer aracımızı güvenlik amacıyla kapaklar açılmayacak şekilde yapıştırdık. Fabrikadaki bekçi çocuk kahvaltı yaptığı sırada yarım saat içinde aracımızı boşalttılar. Mağduruz, ucuz et alanlar lütfen haber versinler, bunlar şebeke” diye konuştular

Sabah