Pendik’te 15’liler Nöbet Tuttu 

Çanakkale’de savaşan 15’lilerden feyz alarak Gazipaşa Meydanı’nı dolduran Pendikli 15’liler, sabaha kadar nöbet tuttu. Gençleri ziyaret eden Belediye Başkanı Kenan Şahin; “Yiğit dedeleriniz gibi sizler de yüreklisiniz. Çünkü mayanız sağlam” dedi.

Pendik Belediyesinin organizasyonuyla Gazipaşa Meydanı’na gelen 15’li Pendikliler kendileri için hazırlanan dört ayrı çadırda sabaha kadar nöbet tuttu. Ellerindeki dövizlerle “Biz de buradayız” diyen 15’lilere vatandaşlar da ellerindeki Türk bayraklarıyla destek verdiler.

“Yüreklisiniz, çünkü mayanız sağlam”

Kaymakam Osman Tunç ile birlikte meydana gelerek 15’lileri çadırlarında ziyaret eden Belediye Başkanı Kenan Şahin, “İyi nöbetler” dileğinde bulunarak gençleri tebrik etti. Pendikli 15’lilerin Çanakkale’de çarpışan 15’lileri örnek aldığını ifade eden Başkan Şahin; “Her türlü fedakarlığa hazır olduğunuz  için buradasınız. Yiğit dedeleriniz gibi sizler de yüreklisiniz. Çünkü mayanız sağlam” dedi.  

 “Onbeşimizdeyiz ve buradayız”

Marşlar eşliğinde çadırlarına yerleşen 15’liler ellerindeki bayrakları bir an olsun bırakmadı. Gençler adına konuşan Ümit Yasin Yıldırım, Çanakkale’de şehit düşen dedeleri gibi canları pahasına vatanı koruyacaklarını söyledi. Feto terör örgütüne de seslenen Yıldırım’ın; “Bu vatanın sahipsiz olduğunu düşünme. Sen orada İslam’ı ve vatanı satarken biz on beşimizdeyiz ve buradayız” şeklindeki konuşması meydandakilerden büyük alkış aldı.

Çarpıcı ve düşündüren fotoğraflar sergilendi

Öte yandan darbe girişimi süreci boyunca objektiflere yansıyan kareler sergi haline getirildi. Gazipaşa Meydanı’ndaki fotoğraflar bakanları hem etkiledi hem de düşündürdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telefonla canlı TV bağlantısından Boğaziçi Köprüsü’ndeki cuntacıların saldırısına kadar farklı karelerin yer aldığı sergiyi gezenler bir kez daha birlik ve beraberliğin nelere kadir olduğunu görmüş oldu.