Pendik’te 15 Temmuz Kahramanları’na Atfen Resim Sergisi Açılıyor

Reza Hemmatirad’ın eserlerinden oluşan “Okçular Tepesi 15 Temmuz Kahramanları” Resim Sergisi, Pendik Belediyesi’nin ev sahipliğinde 4 Kasım’da Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde açılacak.  

 

15 Temmuz’da  dünyada eşi olmayan bir mücadelenin örneğini veren Şehitlerin, Gazilerin, o gece vatan aşkıyla tutuşanların kahramanlıkları, Okçular Vakfı tarafından “Okçular Tepesi -n15 Temmuz Kahramanlarının Hikayeleri ” adıyla kitaplaştırıldı. 

Reza Hemmatirad ise kitap için kahramanları  anlatan 64 adet suluboya ve akrilik çalışma gerçekleştirdi. 

15 Temmuz’da kurşun ve tankların önüne kendisini siper eden, ardından demokrasi nöbetleriyle meydanları dolduranlar, Reza Hematirad’ın etkileyici çizgileriyle bir kez daha  anlatıldı.

 “Okçular Tepesi-15 Temmuz Kahramanları Resim Sergisi”  Pendik Belediyesini’nin ev sahipliğinde, 4 Kasım Cuma günü Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde açılacak. Sergide Rezza Hematirad’ın  kitap için yaptığı 64 adet  eser  yer alacak.

Açılışta ayrıca “Okçular Tepesi 15 Temmuz Kahramanlarının Hikayeleri”  kitabının tanıtımı da gerçekleştirilecek. Sergi, 17 Kasım’a  kadar  görülebilecek.

PROGRAM:

Tarih: 04.11.2016 Cuma

Saat: 14.00

Yer: Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi, Pendik