PENDİKSPOR’UMUZ İDDİALARA TEPKİLİ

PENDİKSPOR’DAN İDDİALARA YANIT!

Pendikspor başkanı Sami Bayram ve teknik direktör Ahmet Yıldırım Ajansspor’a açıklamalarda bulundu…

Pendikspor’dan İddialara Yanıt!

2.Lig Beyaz Grup’ta şampiyonluk hedefleyen ve lider Yeni Malatyaspor’un 1 puan ardından 2.sırada yer alan Pendikspor’da Fethiyespor maçı hazırlıkları sürüyor. Dünü maç başı ödemeleri ile ilgili yaşanan sorunları çözmek için yönetim ile görüşerek ve sonrasında idman boykotu yaparak geçiren Kırmızı-beyazlılar bugün teknik direktör Ahmet Yıldırım yönetiminde İstanbul’da ki son çalışmasına çıktı.

“Maddi sorunlar var ama…”

Yarın Fethiye’ye gidecek olan Pendikspor’da teknik direktör Ahmet Yıldırım, yazarımız Mustafa Yaşar’a son gelişmeler ve Fethiyespor maçı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Futbolcularının sezon başından bu yana ödenmeyen 17 maç başı alacağı olduğunu bunun ödenmesi için dün yönetimle yaptıkları görüşmeden iyi niyetle ayrıldıklarını ancak futbolcularının mental olarak dünkü idmana çıkacak durumda olmadığı için çalışmayı iptal ettiklerini söyleyen Yıldırım, “Biz bu sorunlarla gündeme gelmek istemeyen bir grubuz ancak böyle de bir gerçek var. İnanıyorum ki yönetimimiz şampiyonluk mücadelesi veren bizlerin ekonomik anlamda ki bu mağduriyetini en kısa sürede giderecektir. Biz takım olarak işimizi en iyi şekilde yapıp öncelikle Fethiyespor maçını kazanmak, kazanamıyorsak da en az bir beraberlik alarak İstanbul’a dönmek ve inşallah sezon sonunda da şampiyon olmak istiyoruz” dedi.

“Yanlış anlaşıldım”

Ahmet Yıldırım, şampiyonluk mücadelesi veren bir takım olarak düşük prim aldıklarını söylerken, geçtiğimiz günlerde kişisel sosyal medya hesabından yaptığı “Şampiyonluk yarışında Hacettepespor’u yenen takıma 500 TL pirim yatıran yönetime desteklerinden dolayı teşekkürler” açıklamasının da yanlış anlaşıldığını ifade etti. Yıldırım, “Yeni Malatyaspor maçı sonrası yönetimimiz futbolcularımıza 5.000 TL prim verdi. Ben de bunun üzerine içeride oynayacağımız Hacettepe maçı için prim vermeseniz de olur dememe rağmen yönetim o maçta elde ettiğimiz galibiyet için 500 TL prim ödemesi yaptı. O açıklamam tamamen buna teşekkür içindi” dedi.

Sami Bayram tepkili

Öte yandan Pendikspor Başkanı Sami Bayram’da bugün Ajansspor’a özel açıklamalar da bulundu ve Pendikspor’un böyle bir dönemde ekonomik sorunlarla gündeme gelmesine tepki gösterdi. Yönetim olarak ilk günden bu yana teknik kadro ve futbolcularına ve şampiyonluğa inançlarının tam olduğunu söyleyen Bayram, “Öyle şeyler duyuyor, okuyorum ki artık konuşmama kararı alma noktasına geldim. Başarılı ve hedefine emin adımlarla yürüyen takımımızın birlik-beraberliğini bozmak isteyenler var. Buna fırsat vermeyecek ve inşallah sezonu Şampiyon Pendikspor olarak tamamlayacağız” dedi.

Ajansspor – Mustafa Yaşar

(null)