Pendikspor – İstanbulspor Müsabakası Keyif Vermedi

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup 18. hafta müsabakasında Pendikspor evinde İstanbulspor’a 2-0 mağlup oldu.


17. hafta sonunda lige verilen arada Pendikspor Antalya’da kampa girmiş ve yeni oyuncular transfer etmişti. Kamp dönüşü ikinci yarının ilk müsabakası olan İstanbulspor müsabakasına hazırlanan Pendikspor, yeni transferlerinin de oynadığı bu karşılaşmayı 2-0 kaybetti.

Bireysel Hatalar Golleri Getirdi

Gelen iki golde de bireysel hatalar izleyenleri düşündürdü. Tribünlerden 90 dakika boyunca herhangi bir olumsuz söylem gelmezken, son ana kadar sahadaki Pendiksporlu futbolculara destek sürdü.

 


Yeni Transferler İçin Bu Maç Gösterge Olmamalı

Lige verilen devre arasında Pendikspor iki yeni oyuncu transfer etmişti; Zeki Korkmaz ve Tayfur Emre Yılmaz.

Bu maçta iki isimde forma şansı buldu. Ancak bu maç yeni transferler için bir gösterge olmamalı. Nitekim yeni transferler ellerinden geleni yapsalar dahi, bu maç için, takım içi uyum vasatın altında kaldı.

 

Defansta Hakan Akbaş’ın Eksikliği

Takımın Kaptanı Hakan Akbaş bu maç yedek soyundu. Geçirdiği sakatlık sonrası yerini iki genç isme bırakan tecrübeli oyuncunun yeri de belli.

 


“Sinan Kurumuş İle Nereye Kadar?”

Tribünlerde maçı takip eden futbolseverlerden bu ve benzeri cümleleri duymanız olası: “Sinan Kurumuş ile nereye kadar?”

Aslına baktığınızda Pendikspor’un forvetteki yetersizliği gözün gördüğü, gönlün ise razı olmadığı bir vaziyette. Umuyoruz ki yeni transferler ile bu durumun üstesinden gelinebilir.

 

Maça genel bir çerçeve çizilecek olursa; Pendikspor beklenen seviyenin altında, mücadele yönü eksik, inancı olan lakin bunu gösteremeyen bir vaziyette…

 

Protokolden Önemli Katılım

Pendikspor – İstanbulspor müsabakasını izlemeye gelen isimler arasında çok değerli Pendiklilerin yanısıra; Eski İçişleri Bakanı şu anki Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Pendik Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci de yerlerini aldı.

Ayrıca Pendikspor Kulubü Başkanı Şerafettin Taştan ve Pendik İlçe Emniyet Müdürü Alpaslan Atasoy da Pendik Stadı’ndaki isimler arasındaydı.

 

Emre Aşık’da Pendikspor’un Müsabakasını Takip Etti

Eski Milli Futbolcu şimdiki Türkiye Milli Takımı Altyapı Antrenörü Emre Aşık da Pendik’te müsabakayı takip edenler arasındaydı.

Emre Aşık genç yetenekleri izlemek ve milli takımımıza kazandırmak için Pendik’te olduğunu ifade etti.


Maç Bilgileri

Stat: Pendik

Pendikspor: Süheyl Çetin, Hayrullah Akyel, Umut Eskiköy, Sinan Kurumuş, Okan Deniz, Cemil Vatansever, Ramiz Ok, Mehmet Cinpir, Zeki Korkmaz, Azad Filiz, Yasin Görkem Arslan

Teknik Direktör: Ahmet Taşyürek


İstanbulspor: Ersel Çetinkaya, Oğuzhan Yazıcı, Yalçın Kılınç, Onur Ergün, Orhan Aktaş, Muhsin Yıldırım, Mehmet Zeki Çelik, Yunus Emre Yalçın, Zafer Şensoy, İbrahim Halil Çolak, İbrahim Yılmaz

Teknik Direktör: Tamer Avcı


 

Ligdeki Son Durum