Pendikspor Buca’ladı

Pendikspor, Başkan Şerafettin Taştan ve yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu İzmir deplasmanında son haftalarda yakaladığı yükselişi devam ettiremedi.

Maddi sıkıntılar yaşayan ve idmanları boykot eden Bucasporlu futbolcular, taraftardan gördüğü tepkiler ve yönetimin alacakların bir kısmını ödemesi sonrası Pendikspor maçında daha istekli bir oyun sergiledi. Müsabakanın ilk yarım saatlik kısmında atak oyun sergileyen ve rakibi kendi yarı sahasına hapseden Pendikspor  yediği şanssız gol ve Anıl Şahin’in sakatlanmasının ardından istediği oyunu sahaya yansıtamadı.

İkinci yarıda da istediği oyunu sahaya yansıtamayan Pendikspor sahadan 3 – 1 mağlup ayrıldı ve Play-Off’a yaklaşma hedefinde büyük yara aldı. Cuma günü düşme potasındaki Ofspor ile karşılaşacak olan Pendikspor, Bucaspor maçını unutmak istiyor.   

Pendikspor Teknik Direktörü Ahmet Taşyürek maç sonrası yaptığı değerlendirmede: “Bu takımın en büyük zaafı geriye düştükten sonra oyunu çevirmek, bununla ilgili çok çalışıp bu handikaptan kurtulmak istiyoruz. Geçtiğimiz üç haftada kazandığımız maçlara bakacak olursak gol dahi yemeden galip geldik, iki yılda geriye düşüp kazanılan maç sayısı sadece bir. Uzun denilebilecek bir süreden sonra kendi kalemizde gol görünce takımda bir panik havası oluştu, skoru eşitlemek için çaba sarf ederken savunmada açık verdik, üstün oynayan taraf olmamıza rağmen rakip takım yakaladığı fırsatları değerlendirmesini bildi.” dedi.

STAT: Buca Arena

HAKEMLER: Batuhan Gültek, Engin Gökçe, Recep Ekin

BUCASPOR: Hüseyin,Murat, Veli, Emre Özkan , Abdullah, Zafer, Barış(Dk.76 Ahmet ), Emre Toraman, Mehmet (Dk.84 İbrahim), Erkan , İlyas (Dk.59 Alpay)

PENDİKSPOR: Mehmet, Hakan , Süheyl , Tayfur Emre, Ramiz, Zeki(Dk.75 Hayrullah ), Mustafa, Yenal, Anıl (Dk.32 Okan ), Azad , Yasin (Dk.66 Sinan )

GOLLER: Dk.32 Zafer, Dk.66 Murat , Dk.75 Mehmet (Bucaspor), Dk. 87 Mustafa (Pendikspor)

SARI KARTLAR: Yenal (Pendikspor)