Pendikspor, 3 İsmi Duyurduktan Sonra Topbaşı Yaptı

Geçtiğimiz sezon tarihinde ik kez Süper Lig’de mücadele eden Pendikspor, bu sezon 1. Lig’de başarılı olmaya çalışacak. Yeni sezon yapılanması doğrultusunda Teknik Direktör İbrahim Üzülmez ile yollarını ayıran kırmızı beyazlılar, önce tecrübeli hoca Osman Özköylü ile anlaştı, ardından da Mesut Özdemir, Hasan Kılıç ve Burak Süleyman ile imzaları attı.

Pendikspor; 2021-2022 ve 2022-2023 sezonlarında üst üste şampiyon olarak önce 1. Lig’e, ardından da Süper Lig’e yükselmiş ve büyük bir başarı göstermişti. Bu başarıyı getiren birliktelik Süper Lig’e çıkınca bozulmuş, emek veren yönetici, futbolcu ve personel ile Pendikspor Futbol A.Ş. yöneticileri arasında soğuk rüzgarlar esmiş ve başta biz gazeteciler olmak üzere, kamuoyunun tüm uyarılarına rağmen Pendikspor küme düşmüştü.

Başarılı ekibe geri dönüş mü var?
Pendikspor küme düştükten sonra şirket yönetimi ilk iş olarak İbrahim Üzülmez ile yollarını ayırdı. Ardından Pendikspor’da iki şampiyonluk yaşayan Osman Özköylü ile yeniden anlaşıldı. Transferler de art arda açıklanmaya başladı.

İbrahim Üzülmez’in ardından 7 futbolcuyla da yollar ayrıldı.
Teknik Direktör İbrahim Üzülmez ile yollarını ayıran Pendikspor, 7 futbolcusuyla da yollarını ayırdı.
Kulüpten yapılan açıklamaya göre; Arnaud Lusamba, Alpaslan Öztürk, Joher Khadim Rassoul, Halil Akbunar, Erencan Yardımcı, Umut Nayir ve Serkan Asan ile Pendikspor’un yolları ayrıldı.

Yeni gelenler pek de yabancı değil.
Pendikspor’un yeni transfer ettiği isimler ise semte pek de yabancı isimler değil. Pendikli TV’nin edindiği bilgilere göre; Pendikspor şimdiye kadar 3 yeni isimle anlaştığını duyurdu. Mesut Özdemir, Hasan Kılıç ve Burak Süleyman Pendikspor ile anlaştı. Başarılı sayılabilecek bu üç transferde ismi geçen futbolcular, daha önce aynı takımda da oynamış olan isimler olarak dikkat çekiyor. Pendikspor’a transfer olacak dördüncü ismin de, yine daha önce Pendikspor’da forma giyen Eyüpspor futbolcusu Rogerio Thuram olabileceği konuşuluyor.

Pendikspor yenilenen kadrosuyla topbaşı yaptı.
Teknik Direktör Osman Özköylü ve ekibi, Pendiksporlu futbolcularla sezonun ilk toplantısını yaptı. Yeni sezon öncesi topbaşı yapan futbolcular arasında yeni transferler Mesut Özdemir, Hasan Kılıç ve Burak Süleyman’ın yanı sıra; kiralık giden futbolcular Bekir Karadeniz, Enes Keskin, Ali Han Tunçer, Mertcan Akkaya ve Mehmet Kaan Türkmen gibi önemli isimlerde, altyapıdan yetişen bazı futbolcularla birlikte sezonun ilk antrenmanına çıktı.

Samet Övüç – Pendikli TV