Pendikliler Köfteci Cemo’ya Haklarını Helal Etti

Pendik’in sevilen esnaflarından Köfteci Cemo’nun kurucusu Cemal Değirmenci dualarla toprağa verildi.

Köfteci Cemo (Cemal Değirmenci)

Pendik’teki bir çok esnafın ağabeyi niteliğindeki Cemal Değirmenci, 1973’ten beri Köfteci Cemo ismiyle esnaflık yapıyordu.

Aslen Şanlıurfa Siverekli olan Köfteci Cemo, Pendik’te yaptığı köftesiyle çevresine nam saldı. Yılların getirdiği tecrübeyle ustalaşan Cemal Değirmenci, mesleğini kendisinden sonra gelen kuşaklara aktarmaya hazırlanıyordu.

Kanserle mücadele ederken kalp krizi geçiren Değirmenci, 65 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Hayatını kaybeden merhum Cemal Değirmenci, Pendik Çarşı Camii’nde ikindi namazına müteakiben kılınan cenaze namazından sonra, toprağa verilmek üzere aile kabristanı olan Pendik Dolayoba Mezarlığı’na defnedildi.

Cemal Değirmenci’nin cenazesine; Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Rüstem Kabil, CHP Pendik Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Salih Usta, CHP Pendik İlçe Başkanı Doğan Çakmak, Pendik Belediye başkan yardımcıları, iş adamları, muhtarlar, Pendik esnafı ve çok sayıda aile üyesi katıldı.

Cenazeye çelenk gönderenlerden bazıları şöyleydi; Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Beyaz Mimarlık Bayram Bekar, Metro Market Pendik Şubesi

Pendikli TV olarak,  merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileriz.

Fotoğraflar: Sedat Savaş