Pendikli İmam Hatipliler PİHMED Genel Kurulu’nda Buluştu

1993 yılında kurulan Pendik İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği(PİHMED)’in 12.Olağan Genel Kurul toplantısı geniş katılım ile Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Faruk Nafiz Çamlıbel AİH Lisesi Öğrencisi Salih Aslanhan’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan genel kurulda PİHMED Başkanı Süleyman Köse, bugüne kadar yaptıkları faaliyetleri ayrıntılı olarak anlattı.

Başkan Köse “Bugünlere gelmemizde her türlü destek ve katkıyı sağlayan yönetim kurulu üyelerine, mezun ve mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Gece gündüz demeden yoğun tempo ile yapılan çalışmalar, elhamdülillah meyvesini verdi. Genişleyen yönetim kurulumuzla daha birçok hayırlı hizmetlere imza atacağız” dedi.

Divan başkanlığına seçilen Pendik İmam Hatip Lisesi 1983 mezunu Veli Aydın tarafından yönetilen genel kurulda yönetim ve denetim kurullarının ibrasından sonra tüzük değişikliği, üyelerin de önerileri ve katkıları ile kabul edildi.

Genel kurul toplantısına katılan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Pendik İmam Hatip Lisesi’nin köklü geçmişi olduğunu ifade ederek, derneğin faaliyetlerini takdir ettiklerini ve genel kurulun çok verimli olduğunu söyledi.

MEB Din Eğitimi Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan Erkul, Türkiye’de imam hatip okullarının genel durumundan bahsederek; Pendik İlçesi’nde altı adet proje imam hatip okulu olduğunu, bu okulların Pendik İmam Hatip Lisesi’nin köklü geçmişinin katkısı ile ortaya çıkmıştır ifadelerini kullandı. 

Önder Genel Başkanı Halit Bekiroğlu: “Türkiye çapında 500 den fazla imam i hatip okulu mezun derneği var. PİHMED bu derneklerin içinde kurumsallığı ile öne çıkan derneklerimizden biridir” dedi.

Bekiroğlu, bu şekilde interaktif kongre ortamının birçok sivil toplum kuruluşunda olmadığını PİHMED’in bu konuda ilkleri başardığını ifade etti.

Genel Kurul Toplantısı yeni seçilen üyelerin toplu halde fotoğraf çekimi ile sona erdi.
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Süleyman Köse – Başkan

Adem Çakır

Ali Olmuşdur

Ayşe Bil Kuğu

Bekir Duran

Fatih Ateş

Hayrettin Akbaba

Hikmet Dumanoğlu

Hüsnü İpek

Mesut Gezer

Muhammed Yasin Altunay

Sinan Yıldız

Suat Caner Kaplan

Vildan Gürdağ Sarıkaya

Yakup Akbaş

Arif Akyüz

Arif Çakır

Beytullah Akkaş

Eyüp Yeter

Fatih Güler

Fırat Kıraç

Fuat Akdemir

İdris Kıyı

İsmail Akı

Mehmet Karaaslan

Musa Büyükkaba

Nuri Özkara

Osman Küçükataman

Özcan Coşkun

Öznur Kaya

Semra Çilden Bakan

Semragül Günaydın Ertürk

Suat Duvarbaşı

Şükrü Comart

Uğur Bayramoğlu
DENETİM KURULU ÜYELERİ

Ahmet Akçil

Cengiz Seis

Selahattin Özkök

Tuncay Oruç

Zeynel Abidin Bozkuş

Ahmet Kavas

Ahmet Baltacıoğlu

Halil Yıldız

İsmail Akkoyun

Ömer Faruk Sevim
DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ

Ali Şimşek

Eşref Ergün

Muzaffer Pala

Sadık Kösterelioğlu

Salih Çevik

Adnan Kedersiz

Fuat Han

Hakan Erdem

Sinan Aydın

Yavuz Selim Ünal