Pendik Şifa Hastanesi ile Kızılay Kan Bağışı İçin Kolları Sıvadı

Yaklaşık iki yıldır küresel çapta yaşanan Koronavirüs salgını ve Türkiye’deki mevcut sert kış koşulları, kan bağışı duyarlılığını olumsuz etkiledi. Durumun bilincinde olan Türk Kızılay’ı, gerek olağan dönemlerde gerekse olağanüstü dönemlerde, hasta ve yaralıların ihtiyaç duyabileceği kan stoklarını artırmak için çalışıyor. Bu kapsamda, Özel Pendik Şifa Hastanesi ile Kızılay Pendik başkanlığı bir işbirliğine imza attı.

Kan stoklarını artırmak için Özel Pendik Şifa Hastanesi ve Türk Kızılay işbirliği ile yeni bir kampanyaya imza atıldı. Birçok hasta yakını ve vatandaş kampanya kapsamında kan bağışında bulundu. Bağışta bulunan vatandaşlardan biri de meslektaşımız Gerçek Bakış Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Savaş oldu. Savaş’ın kan bağışı esnasında Kızılay Şube Başkanı Nurettin Beşinci ve Pendik Şifa Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yılmaz da bu anlara şahitlik etti.

Kan ihtiyacının gün geçtikçe artarak devam ettiğine dikkat çeken Türk Kızılay Pendik Şube Başkanı Nurettin Beşinci; “İki yıldır süren pandemi etkisi ve kış koşulları nedeniyle kan bağışlarımız, olumsuz yönde etkilenmektedir. Hastanelerimizdeki hasta ile yaralıların, kan ihtiyacı artarak devam etmektedir. Kan ihtiyacımızı bir başka bir tedavi aracıyla yerine koyamıyoruz. Bunun için duyarlı vatandaşlarımızın kan bağışına destek vermesini istiyoruz” dedi.