Pendik Lisesi Mezunları “Geleneksel Boza Günü”nde Buluştu

Pendik Lisesi Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen “Geleneksel Boza Günü” 25 Aralık Pazar günü 14:00-16:00 saatleri arasında Pendik Lisesi’nde gerçekleşti. Sunuculuğunu Muammer Eşsiz’in yaptığı programda, 1972 yılı ve öncesi mezunları gözyaşlarına hakim olamadı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, ilk sözü alan Pendik Lisesi Okul Müdürü Halil Yıldız, okul hakkında bilgiler vererek mezun olan öğrencilerin her fırsatta  okula gelmelerinin kendilerini mutlu ettiğini ifade etti.
İkinci sözü alan PELEV Başkanı Binali Koç, PELEV’in çalışmaları hakkında bilgi vererek, hedeflenen programlarını anlattı.

Mezunlar adına söz alan Eski İBB Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna ise Pendik Lisesi mezunu olduğunu her platformda gururla söylediğini, bundan sonra okulla ilgili bağlarını daha sıkı tutacağını ifade etti.

Geçmiş dönemlerde Pendik Lisesi’nde müdürlük görevi yapmış olan İbrahim Deliktaş, Mustafa Dedebaş ve Süleyman Yolcu’ya plaketleri takdim edildi.

1972 yılı ve öncesi mezunlara belgeleri verilerek, okul öğrencilerinin düzenlediği müzik etkinliği dinlendi.

Toplu fotoğraf çekiminden sonra boza ikramı için okul binasına geçildi. Mezunlar bir yandan boza içerken eğitim gördükleri sınıfları gezdi.

Öğrencilerini uzun yıllar sonra tekrar gören öğretmenlerin mutlulukları ise gözlerinden okundu.