Pendik Kaymakamı Yılmaz Şimşek Çanakkale Zaferi İçin Mesaj Yayınlandı

Pendik Kaymakamı Yılmaz Şimşek 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’ne dair bir mesaj yayınladı. 

Mesajda:

​”18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Mesaj

Aziz Milletimizin on binlerce şehit vererek elde ettiği zaferin simgesi olan 18 Mart, vatan topraklarını koruma ve savunma, vatan uğrunda çekinmeden canlarını ortaya koyan şehitlerimizi anma adına önemli bir gündür.

 

Vatan toprağımızı paha biçilmez kılan ve onu kutsallaştıran, her karış toprağın diyetini kanıyla ve canıyla ödeyen şehitlerimizdir. Onlar, aynı zamanda millet olarak var oluşumuzun, birlik beraberliğimizin ve vatan sevgimizin de ölümsüz kahramanlarıdır.

 

 Bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan güzel yurdumuzu ve cumhuriyetimizi aynı ruh ve anlayışla korumak en öncelikli temel görev ve sorumluluğumuzdur.

 

 Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulusumuzun özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini başlatan Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve yakın silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı, vatanı uğrunda canını bir an bile düşünmeden feda eden tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş ve hayatta olan kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor ve tarihte görülmemiş büyük bir cesaret ve inanç örneği sergilenerek kazanılan Çanakkale  Zaferi’ nin de 102. yıldönümünü kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.” ifadelerine yer verildi.