Pendik Kadın Platformu Kuruluyor | İlk Toplantı Bugün Yapıldı

Pendik’te önemli işlere imza atan pek çok kadın, “Pendik Kadın Platformu” için harekete geçti. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in eşi Mehtap Cin’in ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı buluşmasında, Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, Pendik ilçesinin ileri gelen kadın temsilcileri ve kadın basın mensupları “Pendik Kadın Platformu”nu kurmak için bir araya geldi.

25 Şubat 2022 Cuma günü tertiplenen program katılımcıların kendilerini tanıtmasıyla başladı. Pendikli TV’den Ecem Uyucu’nun da katılım sağladığı program yaklaşık iki saat sürdü.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in eşi Mehtap Cin konuşmasında; “Sizlerle burada olmaktan çok memnunum. Kadınların doğası gereği yardımlaşma ve sıkıntıları giderme çabası bilinen bir gerçek. Biz de gönüllülerimiz ile birlikte güzel bir projeyi hayata geçirmek istiyoruz. Gönüllülerimizden bir grup oluşturup, hastası olan ve dışarıda ihtiyaçlarına vakit ayıramayan birçok hasta yakını adına ‘Gönüllü Refakatçilik‘ projemizi başlatıyoruz. İnşallah bu projemiz ile bu konuda sıkıntı çeken vatandaşlarımıza yardımcı olmayı başaracağız. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.
Sizlerle burada olmaktan çok mutluyum. Umarım en yakın zamanda tekrar bir araya geliriz”
dedi.

Kaymakam Dr. Hülya Kaya ise; “Uzun zamandır bu birlikteliği gönülden istiyordum. Pendik büyüklüğünün ötesinde gönlü büyük ve içerisinde güzel insanlar barındıran bir ilçe. ‘Ne Varsa Pendik’te Var’ diyoruz. Derneklerimiz, basın mensuplarımız ve ilçemiz için katkı sağlayan tüm kurumlarımız işlerini en iyi şekilde yapıyorlar.
Kadınlarımız yardıma ihtiyacı olanı hissiyatları gereği daha çabuk görüyor ve ellerinden geleni yapmak için çabalıyor. Örneğin kadınların bu çabalarıyla yakın zamanda Suriye’deki çocuklarımıza, ailelerimize bir tır dolusu yiyecek ve giyecek gönderdik. Mehtap Hanımın söylediği gibi ‘İyilikte buluşmak için buradayız.’
Sizlerle beraber her türlü yeniliğe ve projeye açık olduğumuzu ifade etmek için buradayız. Hiçbir siyasi görüş farkı gözetmeksizin hepinizi kucaklamaya hazırız. Biz burada sizin için varız.
Kadın girişimciliği ön plana almak ve desteklemek için bir proje başlangıcından hepinizi haberdar etmek isteriz. E-ticaret üstünden sertifika almak, evinden satış yapmak isteyen kadınlar için bir program başlattık. Eğitimler online olacak. 9  Martta başlayacak projemiz, Gedik Üniversitesi öğretmenleri tarafından anlatılarak 6 hafta boyunca devam edecektir”
diyerek  Mehtap Cin ile ortak projeleri ve hizmetleri hakkında bilgi verdi.

Pendik Kadın Platformu” için tüm katılımcılara katkılarından dolayı teşekkür edildi ve platformun yürütme ile yönetim kurullarını belirlemek adına tekrar buluşmak üzere sözleşildi.