Pendik İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ramazan Aydoğdu Tutuklandı

Geçtiğimiz aylarda Gençlik ve Spor Bakanlığı Pendik İlçe Müdürü olarak atanan Ramazan Aydoğdu, TÜGVA’dan belge sızdırılmasına ilişkin davada tutuklandı. Şüpheli, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe ‘verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme’ ve ‘sistemi engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme’ suçlardan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

TÜGVA’dan belge sızdırılmasına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, TÜGVA içerisinde bir dönem yöneticilik yapan Ramazan Aydoğdu gözaltına alınmıştı.

Türkiye Gençlik Vakfı’ndan (TÜGVA) belge sızdırılmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Pendik İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ramazan Aydoğdu, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Aydoğdu’nun FETÖ üyeleriyle yakın temasta olduğu, vakfa planlı bir şekilde yerleştirildiği ve yönetici pozisyonuna kadar yükseldiği iddia edilmişti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan Aydoğdu, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilmiş, adliyede savcılığa çıkarıldıktan sonra nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmişti.

Cezaevine Gönderildi
Şüpheli Ramazan Aydoğdu, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe ‘verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme’ ve ‘sistemi engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BYLOCKCU FETÖ’CÜLERLE YAKIN TEMASTA OLDUĞU İDDİA EDİLMİŞTİ
Aydoğdu’nun TÜGVA içerisinde bulunduğu süreçte, ByLokcu bazı FETÖ’cülerle yakın teması olduğu iddia edilmişti.
Aydoğdu hakkında, TÜGVA’da görev aldığı süre boyunca vakıfa ait üyelik sisteminden elde ettiği üye bilgileriyle sahte belgeler oluşturduğu ve yedeklediği, vakıfa ait Vakıflar Genel Müdürlüğü gibi yerlerle yapılan resmi yazışmaları kullanma yetkisi olmayan başkalarına ait bilgisayarlardan çaldığı ve yedeklediği, kendi bulunduğu dönemde elde ettiği bilgilerle içeriği manipüle edilmiş exel tabloları oluşturduğu ve bunu yedeklediği iddia edildi.

Telefonundan pek çok sahte hesabın bilgileri çıktı.
Soruşturma kapsamında yapılan teknik incelemede; Aydoğdu’nun örgüt propagandası yapan @DahiOglan ve @kacsaatolduson isimli hesaplara TÜGVA yöneticileri hakkında kişisel bilgiler verdiği, sözde belge ve fotoğraflar gönderdiği tespit edildi.

Ramazan Aydoğdu’nun kendi telefonunda kullandığı @di****im adlı hesap üzerinden FETÖ propagandası yapan Dahi Bilal (DahiOglan) ve @kacsaatolduson adlı hesapla irtibat kurduğu tespit edildi.

Soruşturma kapsamında yapılan teknik incelemede; @tug*eri adlı Twitter hesabının da Aydoğdu tarafından kullanıldığı bildirildi. Aydoğdu’nun kendi telefonunda kullandığı @di*im adlı hesap üzerinden @DahiOglan adlı hesap ile kumpasın ilk zamanlarından tutuklanıncaya kadar iletişimde olduğu öğrenildi. Aydoğdu’nun söz konusu hesap üzerinden FETÖ’yü savunan @DahiOglan adlı sözde belgeler ve fotoğraf yolladığı bildirildi.

Sosyal medyayı ve interneti aktif kullanıyordu.
Ramazan Aydoğdu sosyal medyayı ve internet mecrasını aktif olarak kullanıyordu. Kendine ait sosyal medya hesaplarından siyasi pek çok paylaşım yaptığı görülebiliyordu. Ayrıca yine kendine ait web sitesinin https://www.ramazanaydogdu.com/ozgecmis/ bulunduğu görevle ilgisi olmayan pek çok detay mevcut…

https://www.youtube.com/c/RamazanAydo%C4%9Fdu/videos

Bu detaylardan en dikkat çekeni “İsmailağa” vurgusu…
Ramazan Aydoğdu, Fatih Çarşamba cemmati olarak bilinen İsmailağa Derneğinde eğitim aldığını ifade etmiş.

Pek çok suçlama var.
Ramazan Aydoğdu;
Türkiye Gençlik Vakfı’na kumpas kurmak için vakıf yöneticilerinin bilgileri dahilinde olmayan sahte belgeler üretmekle,
vakıftan ayrıldıktan sonra 2020 ve 2021 yıllarında 2017 yılı ve öncesi döneme ait üye bilgilerini çalmakla,
bu üye bilgilerini kullanarak sahte belgeler oluştumakla ve daha pek çok suçlamayla karşı karşıya…

İstihbarat ve emniyet birimlerinin yaptığı araştırmadan elde edilen Ramazan Aydoğdu ile ilgili diğer iddialar şunlar:

– Konuyla ilgili 20 güne yakın süredir teknik takip ve incelemenin yapıldığı,
– Türkiye Gençlik Vakfı’yla alakalı sahte belgeler ve çalınmış üye bilgilerinden oluşan 2 TB’lik bir harddisk ve 30’dan fazla şifreli usb disk oluşturulduğu,
– Bu verilerden seçtiği 15 GB’lik kısmı PKK ile ilişkili olduğu öne sürülen Metin Cihan ve MİT mensuplarını ifşa ettiği savunulan Murat Ağırel adlı kişilere 4 farklı sahte mail adresleriyle peyder pey yolladığı,
– Sezgin Tanrıkulu gibi CHP’li üst düzey bazı yöneticilerle iletişim kurup yönlendirildiği,
– Kendisini sağlama almak için kendi twitter hesabından Metin Cihan’a Türkiye Gençlik Vakfı’na haksızlık yapıldığına dair mesajlar atarken, sahte mail adreslerinden ve twitter adreslerinden kumpas belgelerini sızdırmaya devam ettiği,
– Ramazan Aydoğdu’nun önce Milli Görüş Vakfı içine sızdırıldığı daha sonra da Türkiye Gençlik Vakfı içine sızdırıldığı,
– Ramazan Aydoğdu’nun sadece Türkiye Gençlik Vakfı ile ilgili değil Milli Görüş Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, TÜRGEV, Ensar Vakfı gibi birçok dernek vakıfla alakalı dosyalar oluşturduğu,
– Sahte Belge Kumpası’nda istihbari bir çok yöntem kullanan, harddiskleri dahi şifrelediği…