Pendik HEM TSM Korosu Unutulmaz Bir Gece Yaşattı

Pendik Halk Eğitim Merkezi Türk Sanat Müziği Korosu, “Yeşilçam Şarkıları” başlıklı unutulmaz bir konsere imza attı. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde tertiplenen konserde, salon adeta doldu taştı. Pendik ilçe protokolünün de katılım sağladığı programda, Pınar Dilek Yılmaz şefliğindeki koro kulakların pasını sildi.

Pendik Halk Eğitim Merkezi (Pendik HEM) Türk Sanat Müziği Korosu, “Yeşilçam Şarkıları” ile nostalji dolu bir gece yaşattı.
30 Kasım 2023 tarihinde organize edilen konsere yoğun bir katılım vardı. Salondaki tüm koltuklar dolarken, pek çok vatandaş da programı sonuna kadar ayakta takip etti. Etkinlik, 2023 yılının Pendik’teki en fazla salon katılımın olduğu etkinlik oldu.

SUNUM: NURDAN SEZER
Konserin sunumunu Yıldırım Beyazıt Ortaokulu Müdür Yardımcısı Nurdan Sezer yaptı. Sezer, koro ve solo olarak seslendirilen Yeşilçam şarkılarının hikayelerini sunumunda paylaştı.

ŞEF: PINAR DİLEK YILMAZ
30 Kasım tarihinde tertiplenen konser, aynı zamanda Koro Şefi Pınar Dilek Yılmaz’ın da doğum gününe denk geldi. Koroyu yönetmek için sahneye gelen Yılmaz, koro ve saz heyetinin sürpriz doğum günü müziği ile karşılandı.
Başarılı bir şekilde konseri yöneten Yılmaz, solo olarak da iki şarkı seslendirdi.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin: “Başarılı Müdürümüz Turan Genç’i tebrik ediyorum.”

Kürsü konuşması için sahneye gelen Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, konuşmasında halk eğitim merkezinin faaliyetlerini takdir ettiklerini belirterek; “Özellikle kurum müdürümüz Turan Genç’i başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.” dedi.

Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız: “Pendik Halk Eğitim Merkezinin çalışmalarını gururla takip ediyoruz.”

Kürsü konuşmasında Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız; “Halk eğitim merkezimizin başarılı çalışmalarını gururla takip ediyoruz. Belediye Başkanımız Ahmet Cin Bey de bunun altını çizdi. Biz de takdirlerimizi ifade ediyoruz.” dedi.
Kaymakam Yıldız, kısa bir süre önce halk eğitim merkezinde göreve başlayan eşine yönelik olarak; “Özellikle eşimin göreve başladığı son 10 gün bu başarı daha da belirginleşti.” cümleleriyle bir hoşluk yaparak salondan büyük alkış aldı.

Pendik Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turan Genç:


“Öncelikle organizasyonumuza yoğun ilgi gösteren sanatsever vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.
Hem salonu hem de kalbimizi doldurup taşırdığınız için ayrıca mutluyuz.
Tabii ki sunumu ile programın şiir gibi akmasını sağlayan Nurdan Sezer hocamızı, Koro Şefimiz Pınar Dilek Yılmaz ve tüm koristlerimizi de, bizlere tattırdıkları sanatsal ziyafetten dolayı tebrik ediyorum.
Mükemmel bir performans gösterdiler.
Pendik Halk Eğitim Merkezi olarak ikincisini düzenlediğimiz bu etkinlik ve benzerleriyle; halkla kucaklaşıyor, güzellikleri paylaşıyor ve karşılıklı olarak mutlu oluyoruz.
Şu noktanın da altını çizmek istiyorum; gerek Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Cin, gerek İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Yıldız, hep yanımızda olarak, her türlü desteği vererek, başarımızda anahtar roller üstleniyorlar. Kendilerine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.
Müdürlüğümüz, sosyal ve kültürel etkinliklerin yanı sıra, birçok farklı branşta da eğitim hizmetleri veren bir kurum.
Halkımıza bu vesile ile faaliyetlerimiz hakkında bilgi almaları için bir hatırlatma yapmak istiyorum.
Paylaşmak güzel şey ve herkesi paylaşarak çoğaltmaya; davet ediyorum.
Bizi arasınlar, birlikte başarabileceğimiz çok şey olduğunu fark edeceklerdir.”


Etkinlik, icra edilen eserlerin ve hatıra fotoğraflarının çektirilmesinin ardından sona erdi.