Pendik Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turan Genç 2023-24 Dönemini Değerlendirdi

Pendik Halk Eğitim Merkezi (Pendik HEM) Müdürü Turan Genç, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde tertiplenen toplantıda dönem değerlendirme konuşması yaptı. Kursiyerlere ve eğitimcilere teşekkür eden Genç, destekleri için ilçe erkânına da ayrıca teşekkür etti.

Açılış ve yoklama ile başlayan toplantıda Pendik Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turan Genç, kurumun Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yapılan izleme ve değerlendirmeler sonucunda, puan üstünlüğüne göre Türkiye genelindeki ilk 10 halk eğitim merkezinden biri olduğunu söyledi. Bu durumun oluşmasında katkısı bulunan tüm idareci ve öğretmenleri tebrik eden Genç, kursiyerleri de ayrıca tebrik etti.

Genel olarak konuşmasında, yıllık istatistikleri değerlendiriren ve tasarruf tedbirleri kapsamında değerlendirmelerde bulunan Turan Genç, kaliteli bir eğitmen topluluğuna sahip olduklarını ve bu sezonda başvuruların 1 Ağustos ile 31 Ağustos arasında yapılıp sonrasında değerlendirmeler ile birlikte görev almaların başlayacağını söyledi.

Geçen sene 3.549 kurs açıldığını ve 61 binlere varan öğrenci sayısı olduğunu, bu sezon ise 70 bin civarında sonuçlar beklendiğini dile getirdi.

Halk eğitimcilikte hedefin her zaman %10 olduğunu ve 750.000 nüfusu olan Pendik’te 75 bin civarı kursiyer istediklerini söyledi. Kurumdaki genel işleyiş ve başvurularla ilgili de değerlendirmeler yapan kurum müdürü Turan Genç, öğretmenlerden kurs sonu yapılması gereken iş ve işlemlerde daha fazla özen gösterilmesini talep etti.

Kültür sanat etkinliklerinde sezon başından beri yapılan halk oyunları, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği konserleri ile birlikte sergilerde büyük başarılar elde ettiklerini, halk eğitim merkezinin tanıtımı için bu başarılı etkinliklerin yerel basında da ses bulduğunu ve Pendik ilçesinde kurumun reklam ve tanıtımının başarılı olarak yapıldığını söyledi. Bu konuda bütün yerel basın temsilcilerine de teşekkürlerini iletti.

Sonrasında Kurum Müdür Yardımcıları Ahmet Suat Alkaya ve Şenel Yıldız değerlendirmelerde bulundular ve sezon boyu emek veren öğretmenlere teşekkür ettiler. Program soru – cevap bölümü ile devam etti ve son buldu.