Pendik Güreşte Dünya Markası Olacak

Dünya Gençler Güreş Şampiyonu ve Dünya 3.sü sporcularını tebrik etmek üzere Pendik Güreş İhtisas Kulübü’nü ziyaret eden Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, yakında Çamlık’taki tesisin yanına dünya çapında bir Güreş İhtisas Eğitim Merkezi inşa edileceğini açıkladı.

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Kaymakam İlhan Ünsal’la birlikte Dünya Gençler Güreş Şampiyonu Kerem Kamal ve Dünya 3.sü Erkan Ergen’i Pendik Güreş İhtisas Kulübü’nde ziyaret etti. Slovakya’da gerçekleştirilen Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda 60 kiloda altın madalyanın sahibi olan Kerem ve 72 kiloda bronz madalya alan Erkan’ı kutlayarak başarılarının devamını dileyen Başkan Şahin, spora yatırımlarının meyvelerini almaya başladıklarını dile getirdi.

Güreşe bir önemli  yatırım daha 

Pendik’te yaklaşık 3 yıl önce temelli atılan Güreş İhtisas Kulübü’nün gençlerin eğitim ve gelişimine büyük katkı sağlayarak başarıdan başarıya koştuğunu belirten Başkan Şahin: “Kulüp yanına bir de Güreş İhtisas Eğitim Merkezi inşa etmek üzere çalışmalara başladık. Kazandıracağımız tesisin güreşte dünyanın en iyisi olacağına inanıyorum. Pendik, buradan daha nice dünya şampiyonları çıkaracak.” dedi.

Olimpiyatlarda madalya bu salondan çıkacak

Kulüp Başkanı İrfan Mert, başarıların kendilerine altın tepside sunulmadığını ve büyük çaba gösterdiklerini, bu konuda Pendik Belediyesinden büyük destek gördüklerini belirterek “Bugün Pendik, Türkiye’nin grekoromen ayağının taşıyıcısı konumuna geldi. Hedefimiz, bu salondan olimpiyatlarda en az iki-üç madalyayı Türkiye’ye getirmek.” dedi.

Üç yılda büyük başarı kazandı

Pendik Belediyesinin Çamlık Mahallesinde kendilerine tahsis ettiği güreş salonunda antremanlarını sürdüren Pendik Güreş İhtisas Kulübü’nün gençler, U23 ve büyükler kategorilerinde 32 sporcusu bulunuyor. Takım, geçtiğimiz sezon Büyük Erkekler Grekoromen Güreş 1. Ligi’ni şampiyon tamamlayarak Süper Lig’e yükseldi. Önümüzdeki sezon Süper Lig’de mücadele edecek Pendik takımı Gençler Türkiye Şampiyonası’nın da en büyük favorisi.